Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenenmetro naar Hoek van Holland stopt eindelijk bij strand

Miljoenenmetro naar Hoek van Holland stopt eindelijk bij strand

HOEK VAN HOLLAND (ANP) - Ruim vijf jaar na de beoogde ingebruikname is vrijdagochtend even na 10.00 uur de eerste Rotterdamse metro met eindbestemming Hoek van Holland Strand aangekomen. De verbinding tussen Rotterdam en de kustplaats die tot 2017 werd geëxploiteerd door de NS valt sindsdien onder beheer van de Rotterdamse stadsvervoerder RET.

De geschatte kosten voor de ombouw van een trein- naar een metroverbinding zijn door de vertraging opgelopen van de aanvankelijk begrote 400 miljoen, naar een kleine half miljard euro. Het probleem zat vooral in de laatste 2 kilometer van metrolijn A tussen de nieuwgebouwde stations Hoek van Holland Haven en Hoek van Holland Strand.

Dat kwam door gedoe met vergunningen en met de levering van beveiligingssoftware. Ook waren er storingen met bruggen en reed een vuilniswagen op een overweg een stuk bovenleiding en installaties kapot. Verder kampte het project met gestegen materiaalkosten.

Testritten

Afgelopen weken waren er testritten waarbij de volledige dienstregeling zonder passagiers is gereden. Die proeven zijn volgens de RET vlekkeloos verlopen. Om ophoping van zand op het strandstation te voorkomen is het spoor op poten gebouwd. Op het nieuwe station stappen de reizigers op amper 100 meter van het strand uit.

Tot vrijdag reed metro B, zoals de verbinding volgens de dienstregeling heet, tot een geïmproviseerd station bij het oude NS-stationsgebouw bij de haven van Hoek van Holland. Met een tijdelijke busverbinding konden reizigers vervolgens het laatste stuk naar het strand afleggen.

Strandritten

Volgens de nieuwe dienstregeling rijdt de metro overdag voorlopig drie keer per uur en in de avond twee keer per uur door naar Hoek van Holland Strand. De hele lijn B is ruim 40 kilometer lang en begint in de Rotterdamse Vinexwijk Nesselande.

Op mooie stranddagen in de zomerperiode of bij evenementen is er de mogelijkheid om tot acht extra ritten per uur in te zetten, de zogeheten strandritten. Extra ritten rijden tussen Blaak en Hoek van Holland Strand. "Deze strandritten bevinden zich nu nog in de testfase en vergunningaanvraagfase. De verwachting is dat de RET deze fase voor het strandseizoen kan afronden", zegt een woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Veiligheidsrisicogebied in deel Heemskerk om azc-demonstraties

HEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.

35 minuten geleden
Klimaatraad: Nederland moet kiezen welke industrie blijft bestaan

DEN HAAG (ANP) - Nederland kan de industrie in zijn geheel kwijtraken als de politiek geen keuzes maakt over verduurzaming. Dat signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) donderdag in een belangrijk rapport over de industrie op de vooravond van een nieuw kabinet.

39 minuten geleden
Tata Steel moet 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.

2 uur geleden
Politie onderzoekt 'bepaalde berichten' over Utrechtse agent

UTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.

2 uur geleden
Klanten Rotterdamse voedselbank krijgen gratis noodpakket

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.

3 uur geleden
Koningin Máxima heeft griep en zegt bezoek in Rotterdam af

ROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".

3 uur geleden
Woningcorporaties komen veel geld tekort, waarschuwt autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.

3 uur geleden