Miljoenenboetes voor sigarettenfabrikanten België
BRUSSEL (ANP) - De mededingingsautoriteit in België heeft aan vier sigarettenfabrikanten die onderling prijsafspraken maakten boetes van bij elkaar 36 miljoen euro opgelegd. Het viertal kreeg in Nederland in 2020 al miljoenenboetes voor hetzelfde vergrijp, waarmee ze de concurrentie hinderen en klanten benadeelden. De fraude speelde in de jaren 2011 tot en met 2015.
De vier fabrikanten gingen te werk via groothandelaren. Die kregen van de fabrikanten informatie over hun toekomstige prijzen en gaven de fabrikanten daarna de prijzen van hun concurrenten. Zo konden ze hun eigen waar bijvoorbeeld duurder maken in de veilige wetenschap dat de concurrenten hetzelfde deden.
Het gaat om de lokale filialen van wereldspelers Philip Morris, British American Tobacco, Japan Tobacco en Imperial Brands. Zij brengen onder meer Marlboro, Lucky Strike, Camel en Gauloises aan de man en hebben meer dan 90 procent van de Belgische sigarettenmarkt in handen. De grootste boete was voor Philip Morris dat 16 miljoen euro moest aftikken. De andere drie moeten tussen de 5,7 en 7,2 miljoen euro betalen.
De bedrijven kunnen nog beroep aantekenen tegen de geldstraf.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
25 minuten geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
37 minuten geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
4 uur geledenBASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
1 dag geleden