Miljoenenboete voor Volksbank om foute inschatting risico's
UTRECHT (ANP) - De Volksbank, moederbedrijf van SNS, RegioBank en ASN Bank, moet een boete van 4,5 miljoen euro betalen omdat het jarenlang de risico's rond bepaalde leningen in zijn portefeuille te laag inschatte. Daardoor klopten berekeningen van de benodigde kapitaalbuffers van de Volksbank niet meer, stelt de Europese Centrale Bank (ECB).
De ECB besloot in juli al een boete op te leggen, maar maakt de geldstraf nu bekend. De Volksbank had het bedrag al opzijgelegd, staat in het halfjaarverslag van de financieel dienstverlener.
De Volksbank, nog volledig in staatshanden, had volgens de ECB niet goed berekend wat de risico's waren rond leningen aan bepaalde Zwitserse kantons en regionale banken in het Alpenland. Tussen 2014 en 2021 schatte de Nederlandse kredietverstrekker die risico's consequent veel te laag in volgens de geldende regels. Daardoor kon de ECB als toezichthouder ook niet goed inschatten hoe groot de risico's bij de Volksbank als geheel waren.
Onlangs werd ook bekend dat de Volksbank een boete kan verwachten van De Nederlandsche Bank (DNB) vanwege nalatigheid bij het bestrijden van witwassen en financiering van terrorisme. Ook hier schoot het bedrijf tekort bij het beoordelen hoe groot de risico's op witwassen bij klanten waren. Het is nog niet bekend hoe hoog de eventuele boete zal zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
4 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
7 uur geleden