Miljoenenboete voor Vodafone om beveiliging afgetapte gesprekken
DEN HAAG (ANP) - Vodafone moet een boete van 2,25 miljoen euro betalen, omdat de beveiliging van het aftapsysteem niet voldeed aan de wettelijke eisen. Volgens de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) hadden onbevoegden soms toegang tot afgetapte gesprekken en berichten.
Een aftapsysteem bevat informatie van afgeluisterde telefoongesprekken of onderschepte berichten die via sms, chat of e-mail zijn verstuurd. Aftappen mag alleen onder strikte voorwaarden en alleen op last van de officier van Justitie, of de inlichtingendiensten AIVD of MIVD.
Een aftapsysteem kan staatsgeheime of strafrechtelijke informatie bevatten. Daarom worden er strenge eisen gesteld aan de beveiliging. Uit het onderzoek van de RDI blijkt dat Vodafone daarin tekortschoot. Personeel dat toegang had tot het aftapsysteem was soms niet goed gescreend. Ook de fysieke beveiliging van het systeem zelf bleek niet in orde.
Vodafone heeft naar aanleiding van de vastgestelde tekortkomingen actie ondernomen om de beveiliging op orde te krijgen.
Meer uit Financieel
ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - General Motors behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De autofabrikant uit Detroit boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de winstverwachting voor dit jaar viel hoger uit dan voorzien. GM profiteerde onder meer van door president Donald Trump versoepelde klimaatregels.
1 uur geledenBELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - PACCAR, het Amerikaanse moederbedrijf van truckfabrikant DAF, heeft de resultaten in het vierde kwartaal van vorig jaar flink zien teruglopen. Het aantal verkochte vrachtwagens daalde wereldwijd met 25 procent tot 32.900, maakte het concern dinsdag bekend.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Boeing heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald, vooral dankzij een sterke toename van de leveringen van nieuwe vliegtuigen aan klanten. De omzet van het Amerikaanse bedrijf steeg daardoor met 57 procent tot 23,9 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.
5 uur geleden