Miljoenenboete voor Sabic Limburg om nalatigheid
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft petrochemiebedrijf Sabic Limburg in Geleen dinsdag een boete van tien miljoen euro opgelegd. Volgens de rechtbank is bewezen dat Sabic onvoldoende maatregelen heeft genomen om zware ongevallen te voorkomen.
Het Openbaar Ministerie (OM) had eerder 25 miljoen euro geëist. Het OM wilde via hoge straffen een voorbeeld stellen voor andere bedrijven.
Bij Sabic ging het om een ernstig ongeval in december 2016 waarbij een werknemer om het leven kwam en een andere ernstige brandwonden opliep. Bij een ander incident in mei 2019 kwam bij het openen van een afsluiter hete olie naar buiten waardoor een medewerker brandwonden opliep. En bij het zinken van een tankdak kwamen naftadampen vrij. Ook werd een lekkage niet tijdig gemeld. De rechtbank noemt de houding van Sabic bij het voorkomen van ongevallen "niet proactief".
Bij het bepalen van de hoogte van de boete keek de rechtbank overigens niet naar de jaaromzet van Sabic Limburg, maar naar de miljardenomzet van het Saudische moederbedrijf Sabic wereldwijd. Het lange tijdsverloop van de procedure tegen Sabic noemde de rechtbank een matigende factor bij het opleggen van een boete.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
9 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
9 uur geledenBARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".
13 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne mag niet uit het zicht raken nu er een oorlog in het Midden-Oosten woedt. Dat zei premier Rob Jetten zondag tijdens een gezamenlijke persconferentie met president Volodymyr Zelensky. Die zei weleens te vrezen dat zijn land vergeten zal worden.
13 uur geleden