Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenenboete voor Sabic Limburg om nalatigheid

Miljoenenboete voor Sabic Limburg om nalatigheid

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft petrochemiebedrijf Sabic Limburg in Geleen dinsdag een boete van tien miljoen euro opgelegd. Volgens de rechtbank is bewezen dat Sabic onvoldoende maatregelen heeft genomen om zware ongevallen te voorkomen.

Het Openbaar Ministerie (OM) had eerder 25 miljoen euro geëist. Het OM wilde via hoge straffen een voorbeeld stellen voor andere bedrijven.

Bij Sabic ging het om een ernstig ongeval in december 2016 waarbij een werknemer om het leven kwam en een andere ernstige brandwonden opliep. Bij een ander incident in mei 2019 kwam bij het openen van een afsluiter hete olie naar buiten waardoor een medewerker brandwonden opliep. En bij het zinken van een tankdak kwamen naftadampen vrij. Ook werd een lekkage niet tijdig gemeld. De rechtbank noemt de houding van Sabic bij het voorkomen van ongevallen "niet proactief".

Bij het bepalen van de hoogte van de boete keek de rechtbank overigens niet naar de jaaromzet van Sabic Limburg, maar naar de miljardenomzet van het Saudische moederbedrijf Sabic wereldwijd. Het lange tijdsverloop van de procedure tegen Sabic noemde de rechtbank een matigende factor bij het opleggen van een boete.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

1 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

3 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

4 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

4 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

5 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

6 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

6 uur geleden