Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenenboete voor Sabic Limburg om nalatigheid

Miljoenenboete voor Sabic Limburg om nalatigheid

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft petrochemiebedrijf Sabic Limburg in Geleen dinsdag een boete van tien miljoen euro opgelegd. Volgens de rechtbank is bewezen dat Sabic onvoldoende maatregelen heeft genomen om zware ongevallen te voorkomen.

Het Openbaar Ministerie (OM) had eerder 25 miljoen euro geëist. Het OM wilde via hoge straffen een voorbeeld stellen voor andere bedrijven.

Bij Sabic ging het om een ernstig ongeval in december 2016 waarbij een werknemer om het leven kwam en een andere ernstige brandwonden opliep. Bij een ander incident in mei 2019 kwam bij het openen van een afsluiter hete olie naar buiten waardoor een medewerker brandwonden opliep. En bij het zinken van een tankdak kwamen naftadampen vrij. Ook werd een lekkage niet tijdig gemeld. De rechtbank noemt de houding van Sabic bij het voorkomen van ongevallen "niet proactief".

Bij het bepalen van de hoogte van de boete keek de rechtbank overigens niet naar de jaaromzet van Sabic Limburg, maar naar de miljardenomzet van het Saudische moederbedrijf Sabic wereldwijd. Het lange tijdsverloop van de procedure tegen Sabic noemde de rechtbank een matigende factor bij het opleggen van een boete.

Meer uit Binnenland

Halsema: populistische leiders breken democratie af

VLAARDINGEN (ANP) - De democratische rechtsorde staat onder druk en het wordt tijd om te "waarschuwen voor groot gevaar". Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in Vlaardingen bij de uitreiking van de Geuzenpenning aan haar collega uit Boedapest, Gergely Karácsony. "Wij zien hoe populistische leiders democratische instituties afbreken. (...) Tientallen jaren stonden rechtsstatelijke principes niet ter discussie. Die consensus is weg. Daardoor belanden ook wij op een hellend vlak, en ik maak me zorgen dat we verder naar beneden glijden."

12 minuten geleden
Kabinet wil vaart maken met verplichte verzekering zelfstandigen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil vaart maken met plannen voor een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zelfstandigen. Het wetsvoorstel dat dit regelt, wordt ondanks forse kritiek van onder meer de Raad van State ingediend bij de Tweede Kamer. Dat meldde minister Thierry Aartsen (Werk, VVD) na afloop van de ministerraad.

59 minuten geleden
Kroongetuigen kunnen voorwaardelijke straf krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil kroongetuigen uit de georganiseerde misdaad een voorwaardelijke straf kunnen aanbieden in ruil voor waardevolle informatie. Voorwaarde daarvoor is wel dat de getuige maximaal zes jaar celstraf zou kunnen krijgen en niet verdacht wordt van zwaardere misdaden.

1 uur geleden
Jetten noemt brand bij synagoge Rotterdam verschrikkelijk

DEN HAAG (ANP) - "Het is vooral verschrikkelijk dat dit is gebeurd en het heeft weer tot heel veel angstgevoelens geleid bij de joodse gemeenschap", zegt premier Rob Jetten over de brand bij een synagoge in Rotterdam. De politie heeft inmiddels vier verdachten aangehouden.

1 uur geleden
Rijnstate krijgt tientallen telefoontjes over gynaecoloog

ARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.

2 uur geleden
Vier verdachten aangehouden na explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.

3 uur geleden
NVWA: Meeste speelzand voldoet aan norm voor asbest

DEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.

3 uur geleden