Miljoenenboete voor aanprijzen Chinese auto's als 'Made in Italy'
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Een klein Italiaans autobedrijf, DR Automobiles, moet een boete van 6 miljoen euro betalen omdat het ten onrechte auto's die in China zijn gemaakt, als Italiaanse wagens heeft bestempeld. Dit is in strijd met de zogenaamde 'Made in Italy'-wet.
DR Automobiles prijst al een paar jaar auto's van de Chinese autobouwers Chery, BAIC en JAC aan als Italiaanse wagens. Deze auto's worden onder de eigen merken DR en EVO op de markt gebracht, nadat ze in Italië zijn afgewerkt. Deze werkwijze staat bekend als rebadgen.
Het is niet voor het eerst dat Italiaanse autoriteiten ingrijpen in de autosector om vermeende misleiding over de herkomst van auto's. De huidige Italiaanse regering onder leiding van de radicaal-rechtse premier Giorgia Meloni neemt deze kwestie zeer serieus.
Bezwaar
In mei namen de autoriteiten tientallen Fiat Topolino's in beslag die in Marokko waren gemaakt, omdat ze voorzien waren van een Italiaans vlaggetje. Autoconcern Stellantis zag zich eerder ook al gedwongen de naam van zijn sportwagen Alfa Romeo Milano te wijzigen omdat de productie in Polen plaatsvindt, en niet in de buurt van Milaan.
DR stelt dat het niets verkeerds heeft gedaan en wil bezwaar maken tegen de boete. Volgens het bedrijf uit de omgeving van Napels was het nooit een geheim dat de auto's niet volledig in Italië waren vervaardigd. De reclame voor de auto's was "nooit bedoeld" om te suggereren dat ze volledig in Italië waren gemaakt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen. Staalproducent ArcelorMittal was voor de tweede dag op rij de sterkste stijger in de AEX. Het staalconcern won 4,5 procent na de goede resultaten van een dag eerder.
2 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
2 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
4 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
4 uur geleden