Miljoenenboete voor aanprijzen Chinese auto's als 'Made in Italy'
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Een klein Italiaans autobedrijf, DR Automobiles, moet een boete van 6 miljoen euro betalen omdat het ten onrechte auto's die in China zijn gemaakt, als Italiaanse wagens heeft bestempeld. Dit is in strijd met de zogenaamde 'Made in Italy'-wet.
DR Automobiles prijst al een paar jaar auto's van de Chinese autobouwers Chery, BAIC en JAC aan als Italiaanse wagens. Deze auto's worden onder de eigen merken DR en EVO op de markt gebracht, nadat ze in Italië zijn afgewerkt. Deze werkwijze staat bekend als rebadgen.
Het is niet voor het eerst dat Italiaanse autoriteiten ingrijpen in de autosector om vermeende misleiding over de herkomst van auto's. De huidige Italiaanse regering onder leiding van de radicaal-rechtse premier Giorgia Meloni neemt deze kwestie zeer serieus.
Bezwaar
In mei namen de autoriteiten tientallen Fiat Topolino's in beslag die in Marokko waren gemaakt, omdat ze voorzien waren van een Italiaans vlaggetje. Autoconcern Stellantis zag zich eerder ook al gedwongen de naam van zijn sportwagen Alfa Romeo Milano te wijzigen omdat de productie in Polen plaatsvindt, en niet in de buurt van Milaan.
DR stelt dat het niets verkeerds heeft gedaan en wil bezwaar maken tegen de boete. Volgens het bedrijf uit de omgeving van Napels was het nooit een geheim dat de auto's niet volledig in Italië waren vervaardigd. De reclame voor de auto's was "nooit bedoeld" om te suggereren dat ze volledig in Italië waren gemaakt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
11 uur geleden