Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenenboete trustkantoor TMF dat klanten niet goed genoeg kende

Miljoenenboete trustkantoor TMF dat klanten niet goed genoeg kende

AMSTERDAM (ANP) - Trustkantoor TMF heeft een boete van ruim 3 miljoen euro gekregen van toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB). Die bepaalde dat de cliëntenonderzoeken van TMF niet aan de wettelijke vereisten voldeden. Daardoor weet TMF niet goed genoeg waar de klanten hun geld vandaan haalden en of er bijvoorbeeld sprake is van witwassen.

DNB onderzocht acht cliëntendossiers van TMF. Daarvan deugden bij zeven de verplichte onderzoeken niet en dus is er geen duidelijkheid of de uitkomsten van de onderzoeken volledig of juist zijn. TMF verleende wel trustdiensten aan de partijen die het niet goed had onderzocht en dat is verboden.

Op het niet goed uitvoeren van cliëntenonderzoeken en toch diensten verlenen staat een standaardboete van 2,5 miljoen euro. Maar de toezichthouder verhoogde die naar ruim 3,1 miljoen euro omdat TMF al eerder de fout in ging met cliëntenonderzoeken. Daardoor wordt de overtreding nu als extra verwijtbaar bestempeld.

TMF heeft nog zes weken om bezwaar te maken tegen de boete. TMF staat zich er op de eigen website op voor "ongeëvenaarde kennis van lokale regels" te hebben.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

27 minuten geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

1 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

1 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

1 uur geleden
Vakbond FNV gaat staken in zuivelindustrie na verlopen ultimatum

UTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.

2 uur geleden
Zoon Mango-oprichter stapt opzij voor onderzoek dood vader

MARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.

2 uur geleden
Werkgevers kampen met planningsproblemen door personeelstekort

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.

4 uur geleden