Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenenboete partij Bolsonaro om betwisten verkiezingsuitslag

Miljoenenboete partij Bolsonaro om betwisten verkiezingsuitslag

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het hoogste verkiezingscollege in Brazilië heeft de klacht afgewezen van president Jair Bolsonaro dat een deel van de in de presidentsverkiezingen uitgebrachte stemmen ongeldig is. Ook moet zijn liberale partij een boete betalen van 23 miljoen real (4,1 miljoen euro). Volgens rechter Alexandre Moraes die het verkiezingstribunaal voorzit heeft de partij met de klacht geprobeerd het kiessysteem te ondermijnen. Moraes stuurde de zaak tevens door naar het hooggerechtshof.

De partij van Bolsonaro diende dinsdag een klacht in bij het tribunaal (TSE). De partij stelde dat sommige oude stemmachines gebreken hebben die de uitslag kunnen hebben "bezoedeld". De op deze machines uitgebrachte stemmen zouden daarom ongeldig moeten worden verklaard. De klacht had alleen betrekking op de tweede ronde van de presidentsverkiezingen. Om door het tribunaal behandeld te worden had zij volgens de kieswet echter ook over de eerste ronde moeten gaan.

De rechts-populistische Bolsonaro verloor in oktober in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen nipt van zijn linkse tegenstrever Luiz Inácio Lula da Silva. Die kreeg 50,9 procent van de stemmen tegen 49,1 procent voor Bolsonaro. Lula's overwinning is bekrachtigd door TSE en erkend door Braziliaanse en internationale politici. Aanhangers van Bolsonaro protesteren echter nog altijd tegen het verlies van hun kandidaat. Mogelijk wakkert de uitspraak die protesten aan.

Meer uit Buitenland

VS: hoofdkwartier Iraanse Revolutionaire Garde vernietigd

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger zegt in Teheran het hoofdkwartier van de Iraanse Revolutionaire Garde, de elitetroepen van het Iraanse regime, te hebben vernietigd. Sinds zaterdagochtend voeren de Verenigde Staten samen met Israël aanvallen uit op Iran om de regering van dat land omver te werpen.

11 minuten geleden
Von der Leyen: Turkije wil bemiddelen in strijd in Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - Turkije is bereid te bemiddelen in de strijd in het Midden-Oosten, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagavond op X. Ze verwelkomt die bereidheid, net zoals de insteek van Turkije om een oplossing te vinden via vreedzame middelen. "We zijn het erover eens dat diplomatie de enige haalbare weg voorwaarts is", schrijft de politica.

24 minuten geleden
EU-ministers: escalatie in Midden-Oosten moet worden voorkomen

BRUSSEL (ANP) - De gebeurtenissen in Iran mogen niet leiden tot escalatie, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas zondagavond in een verklaring namens de 27 EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Als dat wel gebeurt, bedreigt dat onder meer het Midden-Oosten en Europa met onvoorspelbare gevolgen, ook op economisch gebied.

25 minuten geleden
Partij Iraanse ex-president Ahmadinejad ontkent zijn dood

TEHERAN (ANP/DPA) - De partij van de voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad heeft ontkend dat hij dood is. Het Iraanse staatspersbureau ILNA meldde dat hij zaterdag bij een luchtaanval op zijn huis in het oosten van Teheran was omgekomen, maar dat klopt volgens de partij Dolate Bahar niet, aldus hetzelfde persbureau. Ook familieleden zouden hebben gezegd dat de 69-jarige politicus niet om het leven is gekomen.

1 uur geleden
Doden bij rellen in Pakistan met pro-Iraanse betogers

KARACHI (ANP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten in verschillende plaatsen in Pakistan zijn volgens plaatselijke media meer dan twintig doden gevallen. Bij het consulaat van de VS in de havenstad Karachi vielen negen doden en tientallen gewonden toen er geschoten werd.

1 uur geleden
Hezbollah-aanhangers herdenken Khamenei en zweren wraak

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Duizenden aanhangers van Hezbollah hielden zondag een mars in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, het bolwerk van de Libanese beweging. Ze rouwden om de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei, die zaterdagmorgen omkwam bij een luchtaanval op Teheran.

3 uur geleden
Trump zegt dat Iraanse leiders willen praten en hij dat ook wil

WASHINGTON/MUSCAT (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft in een vraaggesprek met het blad The Atlantic gezegd dat de leiders van Iran willen praten en dat hij daarmee akkoord gaat. In het sultanaat Oman werd gemeld dat Iran openstaat voor inspanningen om de toestand te de-escaleren. Oman heeft bemiddeld als tussenpersoon in recente gesprekken tussen Iran en de VS in onder meer Genève.

3 uur geleden