Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenenboete Netflix voor onvoldoende informeren klanten

Miljoenenboete Netflix voor onvoldoende informeren klanten

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft Netflix een boete van 4,75 miljoen euro opgelegd. De streamingdienst heeft zijn klanten tussen 2018 en 2020 niet voldoende geïnformeerd over wat het bedrijf met hun persoonsgegevens doet, meldt de AP woensdag. De informatie die Netflix wel gaf, was op sommige punten onoverzichtelijk.

Netflix verzamelt verschillende soorten persoonsgegevens van klanten: e-mailadres, telefoonnummer, betaalgegevens en gegevens over wat klanten kijken op het platform en wanneer ze dat doen. Onderzoek dat de AP in 2019 begon, laat zien dat Netflix klanten in zijn privacyverklaring niet duidelijk genoeg informeerde over wat Netflix precies met die gegevens doet. Bovendien kregen klanten te weinig informatie wanneer zij aan Netflix vroegen welke gegevens het bedrijf over hen verzamelt. Dat zijn overtredingen van de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG), aldus de AP.

"Een dergelijk bedrijf, met een miljardenomzet en miljoenen klanten wereldwijd, moet goed uitleggen aan klanten hoe het omgaat met hun persoonsgegevens", zegt AP-voorzitter Aleid Wolfsen. "Dat moet glashelder zijn. Zeker als de klant ernaar vraagt. En dat was niet op orde."

Bezwaar

De privacywaakhond begon het onderzoek naar aanleiding van klachten van None of your business (noyb), een Oostenrijkse stichting die zich inzet voor privacy. Die klachten zijn ingediend bij de Oostenrijkse privacytoezichthouder en doorgestuurd naar de AP, omdat het Europese hoofdkantoor van Netflix in Nederland zit.

Netflix heeft bezwaar gemaakt tegen het besluit van de AP, meldt een woordvoerster van de streamingdienst. "Sinds dit onderzoek meer dan vijf jaar geleden begon, hebben we meegewerkt met de Autoriteit Persoonsgegevens en hebben we onze privacy-informatie proactief aangepast om onze leden nog meer duidelijkheid te bieden." Netflix is in Nederland de grootste streamingdienst, waar mensen online films, series en documentaires kunnen kijken. Het platform zou hier meer dan 3 miljoen abonnees hebben.

Meer uit Binnenland

Kustwacht stelt aantal gewonden op vrachtschip bij van 5 naar 3

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.

16 minuten geleden
Vrouw zwaargewond door mishandeling tijdens feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.

1 uur geleden
Vrachtschip stuurloos boven Schiermonnikoog, vijf gewonden

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.

2 uur geleden
Weeronline: Boelo is officieel eerste herfststorm van 2026

HOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.

4 uur geleden
Walibi sluit scarezones eerder na vechtpartijen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.

6 uur geleden
Harde wind zorgt op verschillende plekken voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.

8 uur geleden
Vuur autosloperij Zoetermeer onder controle

ZOETERMEER (ANP) - De grote brand in een autosloperij aan de Bleiswijkseweg in Zoetermeer is onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. "Het vuur is nog niet uit, maar het breidt zich niet verder uit." De brand werd zondagochtend rond 06.50 uur gemeld. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.

8 uur geleden