Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenenbesparing voor Jumbo door minder winkeldiefstal

Miljoenenbesparing voor Jumbo door minder winkeldiefstal

VEGHEL (ANP) - Het verlies door winkeldiefstallen bij supermarkten van Jumbo is vorig jaar met 30 miljoen euro gedaald tot ongeveer 70 miljoen euro. Dat kwam volgens het supermarktconcern door getroffen maatregelen tegen diefstal en agressie en omdat Jumbo aandacht heeft gevraagd voor een prettige en veilige werkomgeving voor klanten en collega's.

In 2023 werd er nog voor meer dan 100 miljoen euro gestolen uit de supermarkten van Jumbo, maakte de supermarktketen vorig jaar bekend. Toen bedroeg het verlies door gestolen producten in veel winkels ongeveer 1 procent van de omzet. Ook werden winkelmedewerkers geconfronteerd met onprettige situaties en toegenomen spanningen, zei het bedrijf.

Hierop nam Jumbo verschillende maatregelen om winkeldiefstal aan te pakken. Zo controleert Jumbo klanten vaker bij de zelfscankassa's en heeft het supermarktconcern meer camera's in de winkels opgehangen. Ook werden in een aantal winkels medewerkers of beveiligers ingezet.

Utopie

Daarnaast communiceert het bedrijf extra opvallend in alle winkels naar klanten dat boodschappen moeten worden afgerekend en dat scherper op diefstal wordt gecontroleerd. Door de maatregelen is het gevoel van veiligheid in de winkels vorig jaar toegenomen, zegt Jumbo.

Jumbo hoopt het verlies door diefstal nog verder terug te brengen, tot gemiddeld 0,5 procent van de omzet in supermarkten, zegt de directie donderdag bij de bekendmaking van de jaarcijfers. Winkeldiefstal 100 procent uitbannen is "een utopie", denkt financieel directeur Peter van Erp. "Maar ik denk dat we het naar normale proporties hebben teruggebracht."

Meer uit Financieel

Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

13 minuten geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

1 uur geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

1 uur geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

1 uur geleden
Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

2 uur geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

2 uur geleden