Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenenbesparing voor Jumbo door minder winkeldiefstal

Miljoenenbesparing voor Jumbo door minder winkeldiefstal

VEGHEL (ANP) - Het verlies door winkeldiefstallen bij supermarkten van Jumbo is vorig jaar met 30 miljoen euro gedaald tot ongeveer 70 miljoen euro. Dat kwam volgens het supermarktconcern door getroffen maatregelen tegen diefstal en agressie en omdat Jumbo aandacht heeft gevraagd voor een prettige en veilige werkomgeving voor klanten en collega's.

In 2023 werd er nog voor meer dan 100 miljoen euro gestolen uit de supermarkten van Jumbo, maakte de supermarktketen vorig jaar bekend. Toen bedroeg het verlies door gestolen producten in veel winkels ongeveer 1 procent van de omzet. Ook werden winkelmedewerkers geconfronteerd met onprettige situaties en toegenomen spanningen, zei het bedrijf.

Hierop nam Jumbo verschillende maatregelen om winkeldiefstal aan te pakken. Zo controleert Jumbo klanten vaker bij de zelfscankassa's en heeft het supermarktconcern meer camera's in de winkels opgehangen. Ook werden in een aantal winkels medewerkers of beveiligers ingezet.

Utopie

Daarnaast communiceert het bedrijf extra opvallend in alle winkels naar klanten dat boodschappen moeten worden afgerekend en dat scherper op diefstal wordt gecontroleerd. Door de maatregelen is het gevoel van veiligheid in de winkels vorig jaar toegenomen, zegt Jumbo.

Jumbo hoopt het verlies door diefstal nog verder terug te brengen, tot gemiddeld 0,5 procent van de omzet in supermarkten, zegt de directie donderdag bij de bekendmaking van de jaarcijfers. Winkeldiefstal 100 procent uitbannen is "een utopie", denkt financieel directeur Peter van Erp. "Maar ik denk dat we het naar normale proporties hebben teruggebracht."

Meer uit Financieel

Amsterdam gunt contract IT-diensten aan KPN voor meer autonomie

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.

1 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam herstelt van dreun voor chipfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.

2 uur geleden
EU past normen voor banken tijdelijk aan om concurrentiezorgen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.

2 uur geleden
Bitcoin daalt voor vijfde dag op rij na verkoop 32 bitcoins

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin daalt donderdag voor de vijfde dag op rij; de langste verliesreeks van de grootste cryptomunt sinds augustus vorig jaar. De daling volgt onder meer op het verrassende besluit van beursgenoteerde bitcoinopkoper Strategy om bitcoins te verkopen en door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Broadcom is donderdag hard onderuitgegaan na de opening van de beurzen in New York. De Amerikaanse chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht door de sterke vraag naar AI-chips, maar de vooruitzichten voldeden niet aan de hoge verwachtingen van beleggers. Het aandeel werd ruim 14 procent lager gezet. Dat is het grootste dagverlies voor Broadcom in ruim een jaar.

4 uur geleden
173 bedrijven in Zeeland krijgen ruimte op het volle stroomnet

MIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.

5 uur geleden
Zweden draagt Russisch 'schaduwschip' mogelijk over aan Oekraïne

STOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.

5 uur geleden