Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenen voor verbeteren Waddenzeegebied

Miljoenen voor verbeteren Waddenzeegebied

LEEUWARDEN (ANP) - Het Waddenfonds en andere overheden en instanties steken miljoenen euro's in de versterking van het Waddengebied. Drie projecten krijgen samen 20,5 miljoen euro. Bijna de helft van dat bedrag is afkomstig van het Waddenfonds, een fonds waarin de provincies Friesland, Groningen en Noord-Holland samenwerken.

Een project voor het herstel van het traditionele landschap krijgt in totaal 7,7 miljoen euro. Op Texel komen bijvoorbeeld traditionele schuurtjes voor schapen terug, de zogeheten schapenboeten. En in het Groningse Hogeland worden dijken aangelegd voor het aanplanten van bessenstruiken. Verder komen er nieuwe wandel- en fietsroutes langs de hele Waddenkust. Daarnaast komt er 6,7 miljoen euro voor een project om "een duurzaam toeristisch aanbod" op te zetten.

Voor een project voor de aanpak van plastic soep in het Waddengebied wordt ruim 7,4 miljoen euro uitgetrokken, waarvan 3,2 miljoen euro van het Waddenfonds komt. Doel ervan is het opruimen en verwerken van de plastic soep in de Waddenzee. Verder richt het project zich op de zoektocht naar alternatieven voor plastic en op gedragsverandering.

Meer uit Politiek

PRO steunt ook nader uitgewerkte stikstofplannen kabinet

DEN HAAG (ANP) - PRO blijft achter de verder uitgewerkte stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) staan. Dat laat landbouwwoordvoerder Laura Bromet van de linkse oppositiepartij weten op Bluesky.

51 minuten geleden
Kabinet wil eerder kleine stikstofuitstoot vergunningvrij

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een half jaar eerder dan gepland ervoor zorgen dat bedrijven en bijvoorbeeld woningbouwprojecten met een kleine stikstofuitstoot geen vergunning hoeven aan te vragen. Dat schrijft minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) in de brief over stikstof. Hij wil dit per 1 juli 2027 mogelijk maken.

5 uur geleden
Strenge stikstofregels rond natuur: 1,5 koe per hectare

DEN HAAG (ANP) - In de zones rond kwetsbare natuur mogen boeren op termijn maximaal 1,5 koe per hectare grond houden. Dat is een van de strengere regels die landbouwminister Jaimi van Essen voorstelt om te zorgen voor minder stikstof op gevoelige natuur. Hij benadrukt dat provincies de mogelijkheid krijgen om daarvan af te wijken en met een eigen plan te komen.

5 uur geleden
Markuszower ziet geen argument om tegen belastingplan te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower wil nog niet hardop zeggen of zijn fractie voor het aangepaste belastingplan van het kabinet gaat stemmen. Maar hij vindt het naar eigen zeggen "moeilijk argumenten te bedenken" om dat niet te doen. "Volgens mij is er heel veel pijn weggehaald."

6 uur geleden
JA21 kan belastingplan nog niet steunen, ziet eisen niet terug

DEN HAAG (ANP) - JA21 kan het belastingplan nu nog niet steunen, maar ziet wel "dat er voorzichtig wat stappen worden gezet". Zo vindt partijleider Joost Eerdmans het bijvoorbeeld positief dat de zogenoemde vrijheidsbijdrage wordt gecompenseerd. Tegelijkertijd mist hij plannen voor ondernemers. Ook ziet hij de eisen van hem en bondgenoten BBB en SGP op niet-financiële thema's niet terug, zoals asiel, abortus of stikstof. "Daar moet op bewogen worden."

7 uur geleden
ChristenUnie positief over aanpassing belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is positief over de aanpassingen van het belastingplan waarmee het kabinet dinsdag is gekomen. Wel blijft de oppositiepartij vragen houden over de plannen voor de vermogenswinstbelasting box 3, zegt fractieleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie.

8 uur geleden
Meer gemeenten moeten gft-afval scheiden, vindt Van Veldhoven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat meer gemeenten gft-afval gaan scheiden. Dat is al verplicht, maar minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) wil uitzonderingen op die plicht schrappen uit de wet, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer. Het is een van de maatregelen die ze voorstelt om afvalstromen landelijk meer op elkaar te laten lijken.

9 uur geleden