Miljoenen voor koopkrachtverbetering Caribisch Nederland
DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Bonaire, Saba en Sint Eustatius hebben komend jaar iets meer te besteden. Het kabinet trekt komend jaar 30 miljoen euro uit voor de verbetering van hun koopkracht. De kinderbijslag en verschillende uitkeringen gaan omhoog. Vanaf 2025 wordt het bedrag voor de koopkrachtverbetering verhoogd naar jaarlijks 32 miljoen euro, zo staat in de begroting van Binnenlandse Zaken die op Prinsjesdag is gepresenteerd.
Eén op de drie inwoners in Caribisch Nederland leeft in armoede. Met het extra geld zet het kabinet "belangrijke stappen om te komen tot een sociaal minimum op Bonaire, Saba en Sint Eustatius", zegt het ministerie van BZK.
In een onlinepersconferentie met journalisten in het Caribisch deel van het Koninkrijk, zei staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Koninkrijksrelaties) blij te zijn met de maatregelen. "De situatie is schrijnend. Waar op die eilanden een op de drie personen in armoede leeft, is dat een op de zeventien in Europees Nederland. Met deze maatregelen is dat dadelijk gelukkig veel minder."
Kinderbijslag
Op 1 januari wordt de kinderbijslag met 90 dollar per kind per maand verhoogd, op alle drie de eilanden. Dit past in het streven van het kabinet om de kinderarmoede in 2025 te halveren. De kinderbijslag komt komend jaar op 220 dollar per kind per maand.
Per 1 oktober dit jaar gaan drie verschillende uitkeringen omhoog op Caribisch Nederland. Het gaat om de bijstand, de AOW en de uitkering voor weduwen en wezen.
Energietoelage
De verhoging van de bijstand (in Caribisch Nederland onderstand genoemd) verschilt per eiland. In Bonaire gaat de bijstandsuitkering met 32 procent omhoog, op Saba met een kwart en op Sint Eustatius met 9,4 procent.
De energietoelage voor de lage inkomens, de subsidie voor de vaste kosten van elektra en die van het vaste tarief van drinkwater blijven komend jaar gehandhaafd. De aansluitkosten voor internet gaan omlaag.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven met minder dan 250 werknemers hoeven vanaf 2027 niet meer de CO2-uitstoot bij te houden die wordt veroorzaakt door zakelijke reizen en woon-werkverkeer. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD) donderdag aan de Kamer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na ruim een jaar voorbereiding hebben het ministerie van Landbouw en Natuur (LVVN) en de provincies het Landelijk Informatiepunt Wolven geopend. Hier kan iedereen terecht met "vragen en zorgen" over wolven. Het informatiepunt, beheerd door de provinciale uitvoeringsorganisatie BIJ12, is te bereiken via een website en een telefoonnummer.
4 uur geleden