Miljoenen vanuit Rijk en provincies naar restauratie monumenten
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt dit jaar eenmalig 15 miljoen euro beschikbaar voor de restauratie van grote monumenten die dringend aan een opknapbeurt toe zijn. Voorwaarde is wel dat de provincies daar eenzelfde bedrag bijleggen. Ook moet het gaan om projecten die "startklaar" zijn, meldt staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur) aan de Tweede Kamer.
Provincies hebben al wel een lijst met monumenten aangedragen waarvoor financiering nodig is, maar die biedt volgens Uslu "nog niet het inzicht" dat nodig is om het extra geld te verdelen. Bovendien overstijgen de aanvragen het beschikbare budget.
Uslu heeft provincies daarom tot 1 augustus de tijd gegeven om met beter uitgewerkte voorstellen te komen. Op basis daarvan bepaalt ze dit najaar waar het extra geld precies naartoe gaat.
Directe aanleiding voor deze verkenning was een verzoek van Artis om een extra rijksbijdrage voor de restauratie van het monumentale, maar ook verouderde zeeaquarium. Uslu wees dat verzoek af, maar gaf toen al wel aan dat ze met provincies op zoek was naar een bredere oplossing voor de aanpak van rijksmonumenten.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
1 dag geleden