Miljoenen vanuit Rijk en provincies naar restauratie monumenten
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt dit jaar eenmalig 15 miljoen euro beschikbaar voor de restauratie van grote monumenten die dringend aan een opknapbeurt toe zijn. Voorwaarde is wel dat de provincies daar eenzelfde bedrag bijleggen. Ook moet het gaan om projecten die "startklaar" zijn, meldt staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur) aan de Tweede Kamer.
Provincies hebben al wel een lijst met monumenten aangedragen waarvoor financiering nodig is, maar die biedt volgens Uslu "nog niet het inzicht" dat nodig is om het extra geld te verdelen. Bovendien overstijgen de aanvragen het beschikbare budget.
Uslu heeft provincies daarom tot 1 augustus de tijd gegeven om met beter uitgewerkte voorstellen te komen. Op basis daarvan bepaalt ze dit najaar waar het extra geld precies naartoe gaat.
Directe aanleiding voor deze verkenning was een verzoek van Artis om een extra rijksbijdrage voor de restauratie van het monumentale, maar ook verouderde zeeaquarium. Uslu wees dat verzoek af, maar gaf toen al wel aan dat ze met provincies op zoek was naar een bredere oplossing voor de aanpak van rijksmonumenten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediabedrijven TikTok, Meta en Google konden de zorgen van Tweede Kamerleden niet wegnemen tijdens een gesprek over transparantie, mogelijke beïnvloeding en maatregelen die de platforms daartegen nemen. Kamerleden waren meermaals niet tevreden met de antwoorden die ze kregen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat er is gebeurd met de 2 miljard euro aan extra steun voor Oekraïne die door het vorige kabinet is toegezegd. Niet alleen de oppositie, maar ook regeringspartijen willen dat weten, bleek woensdag tijdens de behandeling van de begroting van Defensie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende dagen "meerdere repatriëringsvluchten" mogelijk maken voor Nederlandse reizigers die door de oorlog in Iran gestrand zijn in het Midden-Oosten. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Hij trekt daarbij samen op met luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties. De nadruk komt te liggen op de landen waar de meeste Nederlanders vast zijn komen te zitten, aldus de bewindsman.
13 uur geleden