Miljoenen vanuit Rijk en provincies naar restauratie monumenten
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt dit jaar eenmalig 15 miljoen euro beschikbaar voor de restauratie van grote monumenten die dringend aan een opknapbeurt toe zijn. Voorwaarde is wel dat de provincies daar eenzelfde bedrag bijleggen. Ook moet het gaan om projecten die "startklaar" zijn, meldt staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur) aan de Tweede Kamer.
Provincies hebben al wel een lijst met monumenten aangedragen waarvoor financiering nodig is, maar die biedt volgens Uslu "nog niet het inzicht" dat nodig is om het extra geld te verdelen. Bovendien overstijgen de aanvragen het beschikbare budget.
Uslu heeft provincies daarom tot 1 augustus de tijd gegeven om met beter uitgewerkte voorstellen te komen. Op basis daarvan bepaalt ze dit najaar waar het extra geld precies naartoe gaat.
Directe aanleiding voor deze verkenning was een verzoek van Artis om een extra rijksbijdrage voor de restauratie van het monumentale, maar ook verouderde zeeaquarium. Uslu wees dat verzoek af, maar gaf toen al wel aan dat ze met provincies op zoek was naar een bredere oplossing voor de aanpak van rijksmonumenten.
Meer uit Politiek
NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.
1 dag geledenKYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
2 dagen geleden