Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenen vanuit Rijk en provincies naar restauratie monumenten

Miljoenen vanuit Rijk en provincies naar restauratie monumenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt dit jaar eenmalig 15 miljoen euro beschikbaar voor de restauratie van grote monumenten die dringend aan een opknapbeurt toe zijn. Voorwaarde is wel dat de provincies daar eenzelfde bedrag bijleggen. Ook moet het gaan om projecten die "startklaar" zijn, meldt staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur) aan de Tweede Kamer.

Provincies hebben al wel een lijst met monumenten aangedragen waarvoor financiering nodig is, maar die biedt volgens Uslu "nog niet het inzicht" dat nodig is om het extra geld te verdelen. Bovendien overstijgen de aanvragen het beschikbare budget.

Uslu heeft provincies daarom tot 1 augustus de tijd gegeven om met beter uitgewerkte voorstellen te komen. Op basis daarvan bepaalt ze dit najaar waar het extra geld precies naartoe gaat.

Directe aanleiding voor deze verkenning was een verzoek van Artis om een extra rijksbijdrage voor de restauratie van het monumentale, maar ook verouderde zeeaquarium. Uslu wees dat verzoek af, maar gaf toen al wel aan dat ze met provincies op zoek was naar een bredere oplossing voor de aanpak van rijksmonumenten.

Meer uit Politiek

Kabinet komt niet terug op besluit Ye geen inreisverbod te geven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.

4 uur geleden
Raad van State: maak regels rond vuurwerkverbod strenger

DEN HAAG (ANP) - Regels rond het vuurwerkverbod dat de aankomende jaarwisseling van kracht moet zijn, moeten worden aangescherpt, adviseert de Raad van State. In een kritisch advies zet de hoge wetgevingsadviseur vraagtekens bij de keuze van het kabinet om uitzonderingen op het verbod laagdrempelig te maken. Die keuze staat "op gespannen voet" met het doel van de wet, een veilig oud en nieuw.

8 uur geleden
Vijlbrief gaat met oppositie praten over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.

1 dag geleden
Stoffer pleit voor verdeling asielzoekers op cultuur en religie

NIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.

2 dagen geleden
Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

3 dagen geleden
Jetten schrok ook van kosten voor privéjets ministers

DEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.

3 dagen geleden
Kabinet vindt plan Netanyahu voor Gaza uitermate zorgelijk

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.

3 dagen geleden