Miljoenen ondervoede kinderen door droogte en oorlog in Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Wereldwijd zijn meer dan 10 miljoen kinderen in gevaar door acute ondervoeding. Volgens UNICEF verslechtert de situatie in de Hoorn van Afrika en neemt het aantal gevallen van ernstige ondervoeding ook in andere delen van de wereld ernstig toe. Oorzaken zijn volgens de VN-kinderorganisatie de aanhoudende droogte, de oorlog in Oekraïne en de nasleep van de coronapandemie.
Volgens de kinderorganisatie lijden op dit moment minstens 13,6 miljoen kinderen onder de 5 jaar aan acute ondervoeding. In de Hoorn van Afrika zal het aantal ernstig ondervoede kinderen op korte termijn stijgen van 1,7 miljoen naar 2 miljoen kinderen. Maar ook in andere regio's, zoals Zuid-Azië, zijn de cijfers zeer zorgwekkend, meldt UNICEF in een dinsdag gepubliceerd rapport.
De organisatie wijst erop dat minstens 10 miljoen ernstig ondervoede kinderen geen toegang hebben tot de juiste behandeling. De kosten van de therapeutische voeding die de kinderen krijgen nemen door de stijgende voedselprijzen toe. Daardoor lopen de levens van nog eens 600.000 kinderen gevaar, meldt UNICEF. De organisatie roept regering en donoren op met extra geld te komen. "Er moet snel worden gehandeld", zegt directeur Catherine Russell. "Er is nog maar bitter weinig tijd voordat deze situatie veel en veel erger wordt."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
3 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
5 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt de olieraffinaderij in het Russische Toeapse bij een nieuwe aanval opnieuw te hebben getroffen. De havenstad is sinds begin april vaker doelwit geweest en de raffinaderij liep daarbij meermaals schade op.
11 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.
34 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.
53 minuten geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.
1 uur geledenLIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
2 uur geleden