Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenen naar tegengaan drugssmokkel via Schiphol en havens

Miljoenen naar tegengaan drugssmokkel via Schiphol en havens

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet investeert dit jaar 13 miljoen euro in het voorkomen van drugssmokkel via de luchthaven Schiphol, via havens en via het internationale transport van bloemen. Het geld is afkomstig uit een potje van bijna een half miljard dat op Prinsjesdag opzij is gezet voor de bestrijding van de georganiseerde misdaad.

Het hoogste bedrag (5,1 miljoen euro) is bestemd voor de haven van Rotterdam. Schiphol ontvangt 3,4 miljoen euro, de zeehavens in Zeeland en West-Brabant mogen onderling 2,5 miljoen euro verdelen voor hun plannen. In het Noordzeekanaalgebied wordt 1,5 miljoen geïnvesteerd en in de sierteeltsector 0,5 miljoen.

Het gaat om eenmalige investeringen in onder meer beter cameratoezicht en slimmere toegangscontroles, bijvoorbeeld met gebruik van een irisscan of stem- of gezichtsherkenning. Ook moeten werknemers in de transportbranche beter leren herkennen wanneer zij te maken hebben met criminelen die proberen hen te strikken voor ondermijnende activiteiten.

"Drugscriminelen maken op grote schaal misbruik van onze open economie", zegt justitieminister Dilan Yeşilgöz. "Dat wij zo goed bereikbaar zijn en handel drijven met de hele wereld, komt criminelen ook goed uit." Yeşilgöz werkt nog aan een bredere en meer structurele aanpak van dat probleem.

Meer uit Binnenland

Saudische kroonprins na dood Khashoggi weer in Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met veel ceremonieel vertoon de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman ontvangen. Het is het eerste bezoek van de feitelijke Saudische leider aan het Witte Huis sinds de dood van journalist Jamal Khashoggi in 2018.

37 minuten geleden
Rechtspraak beducht voor impact advocatenprotest op strafzaken

DEN HAAG (ANP) - De Rechtspraak voorziet een mogelijk "grote impact op de rechtsgang van strafzaken" door het opschorten van bezoek aan cliënten in zware gevangenisregimes door strafadvocaten. Een groep van 46 strafadvocaten heeft dinsdag aangekondigd die cliënten niet meer te bezoeken, omdat de aangescherpte veiligheidsmaatregelen in een aantal inrichtingen vertrouwelijke communicatie onmogelijk maken. De Rechtspraak roept de minister van Justitie en Veiligheid op "oog te hebben voor de zorgen van de advocatuur en op zoek te gaan naar een voor alle partijen werkbare oplossing".

1 uur geleden
Winters weer op komst: kans op natte sneeuw en vorst

HOUTEN (ANP) - Het wordt de komende dagen geleidelijk kouder, met kans op natte sneeuw of hagel. Volgens Weeronline neemt de temperatuur vanaf vrijdag vooral 's nachts af en kan het plaatselijk zelfs matig vriezen.

2 uur geleden
Celstraf en jeugd-tbs voor doodsteken 13-jarige in Schiedam

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft een 14-jarige jongen veroordeeld tot een jaar jeugddetentie en een PIJ-maatregel (jeugd-tbs) voor het doodsteken van de 13-jarige Joni in Schiedam in februari. Dat gebeurde tijdens een ruzie.

2 uur geleden
Concertgebouw blijft na brief collega's bij plan chanoekaconcert

AMSTERDAM (ANP) - De directie van het Concertgebouw Amsterdam heeft een brief van medewerkers gekregen met vragen over het compromis dat de zaal sloot over het chanoekaconcert. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Volkskrant. Die schrijft dat zo'n zestig medewerkers ontstemd zijn over de beslissing dat voorzanger Shai Abramson toch mag optreden in het Concertgebouw. De brief is geen aanleiding de beslissing te heroverwegen, aldus de woordvoerder.

3 uur geleden
Supermarkten waarschuwen voor ziekmakende bacterie in salami

DEN HAAG (ANP) - Twee supermarkten waarschuwen consumenten voor salamiworsten die mogelijk de E.coli-bacterie STEC bevatten. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meldt dat de bacterie ernstige gezondheidsrisico's kan hebben voor mensen met een lage weerstand, zoals zwangere vrouwen en ouderen. Eet de salami niet, is het advies.

3 uur geleden
Vrouw krijgt 10 jaar cel voor doodsteken partner Rotterdam

DORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft dinsdag een 36-jarige vrouw uit Rotterdam veroordeeld tot tien jaar cel voor het doodsteken van haar 37-jarige partner. De steekpartij vond op 16 maart vorig jaar plaats in de woning van de vrouw aan de Brautigamstraat in de Rotterdamse wijk Feijenoord. Het slachtoffer had onder meer steekwonden in hals, borst en rug.

3 uur geleden