Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenen naar tegengaan drugssmokkel via Schiphol en havens

Miljoenen naar tegengaan drugssmokkel via Schiphol en havens

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet investeert dit jaar 13 miljoen euro in het voorkomen van drugssmokkel via de luchthaven Schiphol, via havens en via het internationale transport van bloemen. Het geld is afkomstig uit een potje van bijna een half miljard dat op Prinsjesdag opzij is gezet voor de bestrijding van de georganiseerde misdaad.

Het hoogste bedrag (5,1 miljoen euro) is bestemd voor de haven van Rotterdam. Schiphol ontvangt 3,4 miljoen euro, de zeehavens in Zeeland en West-Brabant mogen onderling 2,5 miljoen euro verdelen voor hun plannen. In het Noordzeekanaalgebied wordt 1,5 miljoen geïnvesteerd en in de sierteeltsector 0,5 miljoen.

Het gaat om eenmalige investeringen in onder meer beter cameratoezicht en slimmere toegangscontroles, bijvoorbeeld met gebruik van een irisscan of stem- of gezichtsherkenning. Ook moeten werknemers in de transportbranche beter leren herkennen wanneer zij te maken hebben met criminelen die proberen hen te strikken voor ondermijnende activiteiten.

"Drugscriminelen maken op grote schaal misbruik van onze open economie", zegt justitieminister Dilan Yeşilgöz. "Dat wij zo goed bereikbaar zijn en handel drijven met de hele wereld, komt criminelen ook goed uit." Yeşilgöz werkt nog aan een bredere en meer structurele aanpak van dat probleem.

Meer uit Binnenland

NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

1 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

1 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

2 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

2 uur geleden
Verbouwing Leiden Centraal op komst, gaat 674 miljoen euro kosten

LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.

3 uur geleden
Treinverkeer van en naar Breda rijdt weer na urenlange storing

BREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."

4 uur geleden
Misbruik beheerste leven verdachte Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.

5 uur geleden