Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenen naar tegengaan drugssmokkel via Schiphol en havens

Miljoenen naar tegengaan drugssmokkel via Schiphol en havens

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet investeert dit jaar 13 miljoen euro in het voorkomen van drugssmokkel via de luchthaven Schiphol, via havens en via het internationale transport van bloemen. Het geld is afkomstig uit een potje van bijna een half miljard dat op Prinsjesdag opzij is gezet voor de bestrijding van de georganiseerde misdaad.

Het hoogste bedrag (5,1 miljoen euro) is bestemd voor de haven van Rotterdam. Schiphol ontvangt 3,4 miljoen euro, de zeehavens in Zeeland en West-Brabant mogen onderling 2,5 miljoen euro verdelen voor hun plannen. In het Noordzeekanaalgebied wordt 1,5 miljoen geïnvesteerd en in de sierteeltsector 0,5 miljoen.

Het gaat om eenmalige investeringen in onder meer beter cameratoezicht en slimmere toegangscontroles, bijvoorbeeld met gebruik van een irisscan of stem- of gezichtsherkenning. Ook moeten werknemers in de transportbranche beter leren herkennen wanneer zij te maken hebben met criminelen die proberen hen te strikken voor ondermijnende activiteiten.

"Drugscriminelen maken op grote schaal misbruik van onze open economie", zegt justitieminister Dilan Yeşilgöz. "Dat wij zo goed bereikbaar zijn en handel drijven met de hele wereld, komt criminelen ook goed uit." Yeşilgöz werkt nog aan een bredere en meer structurele aanpak van dat probleem.

Meer uit Binnenland

Diverse supermarkten waarschuwen voor ongare kippendijspiesjes

DEN HAAG (ANP) - Diverse supermarkten waarschuwen voor kipdijspiesjes. In de verpakking van 100 gram zitten mogelijk onvoldoende gegaarde kipdijspiesjes en deze zijn daarom niet geschikt voor directe consumptie. "Eet het product niet", adviseert de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

2 uur geleden
Den Bosch: het is aan boeren zelf om niet op de snelweg te rijden

DEN BOSCH (ANP) - Het is primair aan de bestuurders van tractoren om geen overtredingen te plegen, zoals op de snelweg rijden. Dat zegt een woordvoerder van de gemeente Den Bosch. "Doen zij dat wel, dan kunnen zij strafrechtelijk worden aangepakt."

7 uur geleden
A59 naar Den Bosch weer open na urenlange afsluiting door ongeval

DEN BOSCH (ANP) - Snelweg A59 tussen Oss en Den Bosch is weer open, nadat de weg urenlang dicht is geweest door het dodelijke ongeval waardoor twee mensen vrijdag om het leven kwamen bij Heesch. Dat meldt Rijkswaterstaat.

7 uur geleden
Jetten: we moeten na droge zomer onze lessen trekken over water

ZOETERWOUDE (ANP) - Als de droge zomer voorbij is, moeten overheden en ondernemers lessen trekken uit hoe ze om moeten gaan met waterschaarste. Dat zegt premier Rob Jetten (D66) nadat hij op werkbezoek was geweest bij een dijkinspectie in Zoeterwoude.

7 uur geleden
Boerenprotest Zeeland voorbij, actievoerders op weg naar huis

ZIERIKZEE (ANP) - Het boerenprotest op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland is voorbij. De N59 tussen Zierikzee en Burgh-Haamstede is weer vrij van tractoren, transportwagens en andere voertuigen die in een stoet naar Burgh-Haamstede reden.

7 uur geleden
Zeldzame zeer hete augustusdag gemeten in De Bilt

HOUTEN (ANP) - In De Bilt is sinds 15.40 uur uur sprake van een officiële zeer hete augustusdag. Daar is 35,1 graden gemeten, waarmee de grens van 35 graden werd gepasseerd voor de notering van een zeer hete dag. Het is volgens Weeronline pas de derde officiële zeer hete dag ooit in augustus.

8 uur geleden
Data van 5000 mensen gelekt in UMC Utrecht, geen medische info

UTRECHT (ANP) - In het UMC Utrecht is een datalek geweest in het boekingssysteem van het gastenverblijf. Dat lek deed zich voor op 2 augustus bij de leverancier van dat systeem. In acht tweepersoonskamers kunnen mensen verblijven van wie naasten in het ziekenhuis liggen. Volgens een woordvoerder zijn de gegevens gelekt van in totaal 5000 mensen die hadden geboekt. Het gaat niet om medische informatie, zegt de woordvoerder.

8 uur geleden