Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenen naar tegengaan drugssmokkel via Schiphol en havens

Miljoenen naar tegengaan drugssmokkel via Schiphol en havens

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet investeert dit jaar 13 miljoen euro in het voorkomen van drugssmokkel via de luchthaven Schiphol, via havens en via het internationale transport van bloemen. Het geld is afkomstig uit een potje van bijna een half miljard dat op Prinsjesdag opzij is gezet voor de bestrijding van de georganiseerde misdaad.

Het hoogste bedrag (5,1 miljoen euro) is bestemd voor de haven van Rotterdam. Schiphol ontvangt 3,4 miljoen euro, de zeehavens in Zeeland en West-Brabant mogen onderling 2,5 miljoen euro verdelen voor hun plannen. In het Noordzeekanaalgebied wordt 1,5 miljoen geïnvesteerd en in de sierteeltsector 0,5 miljoen.

Het gaat om eenmalige investeringen in onder meer beter cameratoezicht en slimmere toegangscontroles, bijvoorbeeld met gebruik van een irisscan of stem- of gezichtsherkenning. Ook moeten werknemers in de transportbranche beter leren herkennen wanneer zij te maken hebben met criminelen die proberen hen te strikken voor ondermijnende activiteiten.

"Drugscriminelen maken op grote schaal misbruik van onze open economie", zegt justitieminister Dilan Yeşilgöz. "Dat wij zo goed bereikbaar zijn en handel drijven met de hele wereld, komt criminelen ook goed uit." Yeşilgöz werkt nog aan een bredere en meer structurele aanpak van dat probleem.

Meer uit Binnenland

OM begonnen aan acht uur durend betoog in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie verwacht acht uur nodig te hebben voor het requisitoir in de Stint-zaak. Twee officieren van justitie zijn maandagochtend in de rechtbank in Den Bosch begonnen aan de voordracht, die is opgeknipt in vier blokken van telkens twee uur. Aan het einde van de vierde zittingsdag horen de Stint-ondernemers de strafeisen.

8 minuten geleden
Datacenters gebruiken evenveel stroom als 2 miljoen woningen

DEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.

3 uur geleden
22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

8 uur geleden
Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

12 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

14 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

15 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

15 uur geleden