Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenen naar aankoop grond voor natuurvriendelijker landbouw

Miljoenen naar aankoop grond voor natuurvriendelijker landbouw

DRIEBERGEN (ANP) - Een groep van zevenhonderd investeerders steekt miljoenen euro's in de aankoop van landbouwgrond waar boeren met meer aandacht voor de natuur kunnen ondernemen. De lappen grond liggen in Gelderland, Flevoland, Utrecht en Friesland. De grond gaat naar zes agrarische ondernemers die ervoor zorgen dat de bodem en biodiversiteit verbetert, meldt het initiatief Aardpeer.

Een groep van particulieren, maatschappelijke organisaties en zakelijke investeerders heeft in totaal voor 7,2 miljoen euro aan obligaties gekocht. Met de opbrengst koopt Aardpeer 93 hectare grond, die vervolgens wordt verpacht aan boeren die beloven ook te werken aan de natuur.

Het idee erachter is dat gebruik van land door boeren los komt te staan van het bezit, omdat Aardpeer eigenaar blijft. Daardoor zouden boeren minder financiële druk van bijvoorbeeld banken moeten ervaren om de opbrengst uit het land te verhogen, wat leidt tot steeds intensievere landbouw, legt een woordvoerster uit.

Onder andere een biologisch teelbedrijf uit Zeewolde in Flevoland en een biologisch melkveebedrijf in het Friese Rotstergaast gaan aan het werk op het land. Naast kleine investeerders deden onder meer Vogelbescherming Nederland en Triodos Bank mee aan de aankoop van schuldpapier.

Meer uit Financieel

UWV breidt onderzoek naar mogelijke fouten WIA-uitkeringen uit

UTRECHT (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV heeft de selectiecriteria om mogelijke fouten bij WIA-uitkeringen te onderzoeken verruimd. Door de aanpassing krijgen 13.000 mensen die al gehoord hadden dat hun uitkering niet gecontroleerd hoefde te worden, nu alsnog een handmatige controle. Deze mensen worden in oktober geïnformeerd.

46 minuten geleden
Brussel: kwaliteit meer meewegen bij overheidsaanbestedingen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat overheden bij aanbestedingen kwaliteit meer laten meewegen en niet meer alleen op prijs selecteren. Ook wordt de aanbestedingsprocedure eenvoudiger gemaakt. Overheden worden aangemoedigd Europese producten of diensten in te kopen, maar worden daartoe niet verplicht. Dat stelt de Commissie voor in haar woensdag gepresenteerde Wet op de Overheidsaanbestedingen.

1 uur geleden
Storing luchtverkeersleiding kost Ryanair miljoenen, zegt topman

LONDEN (ANP/RTR) - Ryanair heeft dinsdag 260 vluchten moeten annuleren door de storing bij de Britse luchtverkeersleiding. Dat heeft tot een direct verlies van 2,5 tot 3 miljoen pond (zo'n 3 tot 3,5 miljoen euro) geleid, zegt topman Michael O'Leary. De topman verwacht ook woensdag nog tientallen vluchten te moeten annuleren doordat bemanningen zich op verkeerde locaties bevinden.

1 uur geleden
Oprichter gamebedrijf moet 1,6 miljard euro betalen bij scheiding

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de miljardair en oprichter van gamegigant Smilegate veroordeeld tot het betalen van een schikking van 2,55 biljoen won (omgerekend 1,6 miljard euro) aan zijn vrouw. Daarmee lijkt de grootste echtscheiding in de geschiedenis van het land aanstaande. Beide partijen kunnen nog in beroep gaan tegen het vonnis.

1 uur geleden
Brentolie kost weer meer dan 100 dollar per vat

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie is weer gestegen tot boven de 100 dollar. Dat is voor het eerst sinds eind juli. De prijs is deze maand opgelopen doordat de Verenigde Staten en Iran elkaar blijven aanvallen.

2 uur geleden
Egypte zet stappen voor bouw eerste AI-datacenter van het land

CAIRO (ANP/BLOOMBERG) - Egypte is van plan zijn eerste grootschalige datacenter voor kunstmatige intelligentie (AI) te bouwen. Het gaat om een faciliteit ter waarde van 1 miljard dollar, waarbij gebruik wordt gemaakt van de technologie van het Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia.

2 uur geleden
Overname Etraveli door Booking terecht geblokkeerd, zegt EU-hof

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft terecht de overname van onlinereisbureau Etraveli door reisgigant Booking Holdings geblokkeerd, concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie woensdag. De Europese Commissie gaf in 2023 geen toestemming voor de overname van 1,6 miljard euro voor Etraveli. Het zou Booking te machtig maken, beargumenteerde het dagelijks bestuur van de EU.

2 uur geleden