Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenen mensen raadpleegden stemhulpen voor verkiezingen

Miljoenen mensen raadpleegden stemhulpen voor verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Miljoenen mensen hebben de afgelopen dagen de onlinestemhulpen voor de gemeenteraadsverkiezingen geraadpleegd. Zo zijn de 55 StemWijzers van ProDemos in totaal ruim 1,6 miljoen keer volledig ingevuld, zo meldde de maker na het sluiten van de stembureaus.

De StemWijzers van ProDemos voor de grote steden zijn in absolute aantallen het meest gebruikt in Amsterdam (175.931 keer), Rotterdam (135.484), Den Haag (115.061) en Groningen (102.033). ProDemos kan geen vergelijking maken met de gemeenteraadsverkiezingen van 2018, omdat er toen in 44 gemeenten een StemWijzer kon worden ingevuld, elf minder dan nu. Toen werd deze stemhulp ruim 1 miljoen keer volledig ingevuld.

Onlinestemhulp MijnStem, die voor 253 gemeenten online staat, was rond 17.00 uur 2,7 miljoen keer ingevuld. Een woordvoerster verwacht donderdag met een update te komen.

Kieskompas, online in 35 gemeenten, is ruim 550.000 keer ingevuld, meldde een woordvoerder woensdagavond na het sluiten van de stembureaus.

Meer uit Binnenland

Verdachte misbruikzaak oppaskinderen: walgelijke en laffe daad

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch is het hoger beroep begonnen in de zaak over het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. "Het is een walgelijke en laffe daad dat ik zoveel leed heb toegebracht. Ik heb ze pijn gedaan, angsten bezorgd en beschadigd. Er is geen enkel excuus voor wat ik heb gedaan", zei verdachte Nancy D. (57) bij aanvang. "Samen vormden we een giftige cocktail, waarbij slachtoffers zijn gevallen", zei verdachte Peter S. (62) op de eerste zittingsdag.

10 minuten geleden
Ambassademedewerkers Iran tijdelijk verplaatst naar Azerbeidzjan

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassademedewerkers in Iran worden tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe. Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken (CDA) schrijft op X dat zij worden verplaatst vanwege de veiligheidsrisico's.

12 minuten geleden
Rechtbank: geen nader onderzoek naar detentie ex-advocaat Weski

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag verzoeken tot nader onderzoek naar de detentieomstandigheden van ex-advocaat Inez Weski afgewezen. Weski, verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi, en haar advocaten hadden hier vorige maand tijdens een ingelaste zitting om gevraagd. De beslissing van de rechtbank betekent dat de inhoudelijke behandeling van de zaak op 2 april kan beginnen.

19 minuten geleden
Optreden politie Nieuw-Dordrecht waarbij man overleed rechtmatig

NIEUW-DORDRECHT (ANP) - Het optreden van twee politieagenten vorig jaar in Nieuw-Dordrecht waarna een man om het leven kwam was rechtmatig, oordeelt het OM in Noord-Nederland na onderzoek door de Rijksrecherche. De 43-jarige man overleed aan een amfetaminevergiftiging.

1 uur geleden
OM eist 4 jaar cel en tbs in verkrachtingszaak Nijmegen in 1994

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Angelo L., voor een verkrachting meer dan dertig jaar geleden in Nijmegen. De 60-jarige L. zou op 14 januari 1994 's ochtends een toen 19-jarig meisje onder dreiging van geweld hebben verkracht. "Deze verkrachting is schokkend en de gevolgen voelt het slachtoffer nog steeds", zei de officier van justitie.

1 uur geleden
Slachtoffer verkrachting 1994: jij zou mij niet klein krijgen

ARNHEM (ANP) - "Ik kan je eindelijk vertellen wat je mij hebt aangedaan", zei het slachtoffer van een gewelddadige verkrachting in 1994 in Nijmegen dinsdag in de rechtbank in Arnhem tegen Angelo L. De 60-jarige man uit Heerlen zou haar meer dan dertig jaar geleden hebben verkracht. L. zegt zich de verkrachting niet te kunnen herinneren.

2 uur geleden
Gevangene overleden in PI Dordrecht na brand in eenpersoonscel

DORDRECHT (ANP) - In de penitentiaire inrichting in Dordrecht is een gevangene overleden na een brand in een eenpersoonscel. Dat bevestigt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving van Rijnmond.

3 uur geleden