
Miljoenen mensen op de been bij Franse pensioenprotesten
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Miljoenen mensen hebben dinsdag verspreid over heel Frankrijk gedemonstreerd tegen de voorgenomen pensioenhervormingen in dat land. Volgens het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het om 1,28 miljoen mensen. De linkse vakcentrale CGT spreekt van 3,5 miljoen demonstranten. Daarmee is de opkomst hoger dan bij eerdere demonstraties tegen de pensioenhervormingen.
In verschillende steden hebben de protesten tot ongeregeldheden geleid, waarbij de oproerpolitie onder meer traangas inzette. In Parijs zijn volgens de politie tientallen arrestaties verricht. Ook in Nantes botsten politie en demonstranten met elkaar.
Door de landelijke staking werden de treindiensten ernstig verstoord, waren scholen gesloten en werden brandstofleveringen stopgezet. De vakbonden kondigden aan dat er meer actiedagen komen, waaronder een protest op zaterdag.
De regering van president Emmanuel Macron wil het gecompliceerde pensioenstelsel hervormen door onder meer de pensioengerechtigde leeftijd te verhogen van 62 naar 64 jaar. Sinds medio januari zijn er meerdere grootschalige protesten geweest in het land vanwege de plannen.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin gaat niet naar Turkije voor onderhandelingen met Oekraïne. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky had gezegd dat hij persoonlijk met Poetin wilde praten, maar de president behoort niet tot de delegatie die donderdag naar Istanbul afreist.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is niet van plan om donderdag naar Turkije af te reizen voor gesprekken met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. Dat schrijft de onafhankelijke krant The Moscow Times op basis van anonieme bronnen rond het Kremlin.
4 uur geledenAMMAN (ANP) - Jordanië heeft vier kankerpatiënten en twaalf van hun familieleden uit de Gazastrook geëvacueerd voor een behandeling, meldt staatspersbureau Petra. Het betreft de tweede groep kinderen uit het door oorlog verwoeste gebied, die wordt opgevangen. In februari kondigde de Jordaanse koning Abdullah, toen op bezoek in het Witte Huis, aan om voor in totaal tweeduizend zieke kinderen uit Gaza een medische behandeling te faciliteren.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky weet nog steeds niet wie donderdag namens Rusland naar Turkije komt voor de geplande onderhandelingen met Oekraïne. Zelensky wil alleen meedoen aan de gesprekken als president Vladimir Poetin zelf komt, maar die heeft zijn aanwezigheid nog niet bevestigd.
5 uur geledenPAU (ANP/AFP) - De Franse premier François Bayrou ontkent dat hij al in de jaren negentig op de hoogte was van grootschalig misbruik op een katholieke school. Hij moest getuigen voor een parlementaire commissie over wat hij wist over het schandaal toen hij minister van Onderwijs was, van 1993 tot 1997.
6 uur geledenGRANADA (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring in Spanje en Portugal van twee weken geleden is ontstaan in een onderstation in de zuidelijke stad Granada, meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen. Het is nog altijd niet duidelijk wat de oorzaak was van de stroomuitval.
9 uur geledenDOHA (ANP) - Donald Trump is onder de indruk van de nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa, heeft hij kort na een ontmoeting gezegd tegen journalisten. Hij omschreef de voormalige guerrillaleider als een "jonge, aantrekkelijke man" met een hele sterke achtergrond. De ontmoeting was volgens hem "geweldig".
10 uur geleden