Miljoenen kinderen lopen inenting mazelen mis door coronacrisis
NEW YORK/GENEVE (ANP) - Ruim 100 miljoen kinderen kunnen een inenting tegen mazelen mislopen door de wereldwijde coronacrisis. Tientallen landen hebben hun vaccinatieprogramma moeten stoppen.
Onder meer de VN-kinderorganisatie UNICEF, het Amerikaanse Rode Kruis en de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) slaan alarm. Zij hebben het over ruim 117 miljoen kinderen in zeker 37 landen. Daar is de kans groot dat de kinderen de levensreddende inenting niet krijgen.
De organisaties dringen er bij de landen op aan door te gaan met de vaccinaties, maar daarbij wel extra veiligheidsmaatregelen te nemen. Regeringen wordt aangeraden alleen tot uitstel te besluiten als het risico op overdracht van het coronavirus onaanvaardbaar hoog wordt geacht.
140.000 sterfgevallen
Tot de landen die noodgedwongen de mazelenvaccinatie stopzetten, zijn Congo, Zuid-Soedan, Nigeria, Brazilië, Oekraïne en Kazachstan. Daar zijn momenteel grote uitbraken van de ziekte.
UNICEF en de andere organisaties benadrukken dat er in 2018 ruim 140.000 personen, vooral kinderen en baby's, aan de mazelen bezweken. Alle sterfgevallen waren te voorkomen geweest, omdat er al ruim vijftig jaar een veilig en effectief vaccin bestaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
4 uur geleden