Miljoenen kinderen lopen inenting mazelen mis door coronacrisis
NEW YORK/GENEVE (ANP) - Ruim 100 miljoen kinderen kunnen een inenting tegen mazelen mislopen door de wereldwijde coronacrisis. Tientallen landen hebben hun vaccinatieprogramma moeten stoppen.
Onder meer de VN-kinderorganisatie UNICEF, het Amerikaanse Rode Kruis en de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) slaan alarm. Zij hebben het over ruim 117 miljoen kinderen in zeker 37 landen. Daar is de kans groot dat de kinderen de levensreddende inenting niet krijgen.
De organisaties dringen er bij de landen op aan door te gaan met de vaccinaties, maar daarbij wel extra veiligheidsmaatregelen te nemen. Regeringen wordt aangeraden alleen tot uitstel te besluiten als het risico op overdracht van het coronavirus onaanvaardbaar hoog wordt geacht.
140.000 sterfgevallen
Tot de landen die noodgedwongen de mazelenvaccinatie stopzetten, zijn Congo, Zuid-Soedan, Nigeria, Brazilië, Oekraïne en Kazachstan. Daar zijn momenteel grote uitbraken van de ziekte.
UNICEF en de andere organisaties benadrukken dat er in 2018 ruim 140.000 personen, vooral kinderen en baby's, aan de mazelen bezweken. Alle sterfgevallen waren te voorkomen geweest, omdat er al ruim vijftig jaar een veilig en effectief vaccin bestaat.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.
41 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.
43 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wil voor meer dan een half miljard euro aanvalsdrones aanschaffen. De eerste kamikazedrones, die in de lucht rondhangen tot ze een doelwit zien om zich erop te storten, moeten binnen een jaar worden geleverd. De Duitse troepen in Litouwen zouden ze als eersten krijgen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele aanpassingen van het klimaatdoel van 2040. Daarmee heeft het parlement definitief goedkeuring gegeven dat de EU in 2040 90 procent minder CO2 uitstoot vergeleken met 1990. 413 Europarlementariërs stemden voor, 226 tegen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met strengere regels voor asielzoekers. Het gaat om twee wetten waarmee lidstaten makkelijker en sneller aanvragen van asielzoekers kunnen afwijzen. De meerderheid werd behaald met de steun van de centrumrechtse EVP en radicaalrechtse partijen. De sociaaldemocraten en linkse partijen stemden tegen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft "uitstel van executie" gekregen nadat zijn positie onder grote druk was komen te staan. Dat zei de conservatieve oppositieleider Kemi Badenoch tegen Sky News. Ze zei dat parlementariërs uit het kamp van Starmer vrezen voor hun baan en hem daarom nog niet laten vallen.
1 uur geledenMEKELE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk waarschuwt voor escalerende gevechten in de Tigray-regio in Ethiopië. Daar woedde tussen 2020 en 2022 een gewelddadige burgeroorlog tussen het regeringsleger en lokale rebellengroepen. Sinds eind januari zijn de gevechten weer geïntensiveerd. "De situatie blijft zeer instabiel en we vrezen dat deze verder zal verslechteren", aldus Türk.
2 uur geleden