Miljoenen Britten krijgen advies binnen te blijven om noodweer
LONDEN (ANP) - Miljoenen inwoners van het Verenigd Koninkrijk zijn opgeroepen thuis te blijven vanwege de zware storm Darragh. De nationale weerdienst heeft code rood afgegeven omdat de weersomstandigheden worden gezien als mogelijk levensbedreigend, bericht de BBC.
De storm gaat gepaard met grote overlast. Tienduizenden huishoudens zitten zonder stroom in delen van Engeland en Wales. Sportwedstrijden en evenementen worden geannuleerd, bruggen en parken gesloten en er is hinder voor het vliegverkeer.
Ongeveer drie miljoen mensen kregen op hun telefoon een waarschuwing van de overheid. "De harde wind kan buiten leiden tot verwondingen. Blijf waar mogelijk binnen", stond in dat bericht. Het is volgens de BBC de eerste keer dat het waarschuwingssysteem op zo'n grote schaal is ingezet.
In de loop van het weekend wordt ook gerekend op zware neerslag. Op meerdere plaatsen in Engeland en Wales worden al overstromingswaarschuwingen afgegeven.
Meer uit Buitenland
ERFURT (ANP/DPA) - De rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD) heeft op een partijcongres in Erfurt de twee leiders van de groeiende partij herkozen. Alice Weidel en Tino Chrupalla kregen ruime steun in de stemmingen, Chrupalla verwierf 70 en Weidel ruim 80 procent van de stemmen. Volgens de krant Bild was de uitslag een tegenvaller voor Chrupalla die op meer aanhang had gerekend.
12 minuten geledenCALONGE (ANP) - De bosbrand in een natuurgebied niet ver van de Costa Brava is volgens de autoriteiten voor 70 procent gestabiliseerd. Inmiddels zijn 2400 hectare afgebrand en daarbij zijn een boerderij en een huis verloren gegaan. Het getroffen natuurgebied Les Gavarres heeft een oppervlakte van 30.000 hectare en de brandbestrijders vrezen dat de situatie toch kan verslechteren door de harde noordenwind en de droogte in het gebied.
2 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP) - Jihadisten hebben op meerdere plekken in Mali aanvallen uitgevoerd, meldt de Malinese krijgsmacht. Aanvallen werden onder meer gemeld in noordelijke steden en een gevangenis in Kenieroba, vlak bij de hoofdstad van het Afrikaanse land.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne ontkent dat Rusland de belangrijke oostelijke stad Kostjantynivka heeft ingenomen. "Dit zijn wederom valse beweringen", meldt de generale staf.
3 uur geledenLAMPEDUSA (ANP/AFP) - Paus Leo XIV is op bezoek op het Italiaanse eiland Lampedusa. Dat is een belangrijk toegangspunt voor migranten die de gevaarlijke overtocht vanuit Afrika wagen.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Het Australische Great Barrier Reef is toch nog niet op de UNESCO-lijst van bedreigd werelderfgoed gezet. Ondanks de zorgen van VN-onderzoekers dat het koraal er niet goed voor staat.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Russische olie-installaties bij Sint-Petersburg aangevallen met drones, melden de Russische lokale autoriteiten. Volgens de gouverneur was de stad het doelwit van een grootschalige aanval. Onder meer een lokale haven en olieterminal zouden zijn geraakt.
4 uur geleden