Miljoenen Amerikanen negeren coronarichtlijnen op Thanksgiving
WASHINGTON (ANP/AFP) - Miljoenen Amerikanen hebben donderdag het Covid-19-advies van de autoriteiten genegeerd om de familiefeestdag Thanksgiving Day niet of hooguit in kleine groepjes te vieren.
De afgelopen week stapten zeker een miljoen Amerikanen per dag op het vliegtuig om een familiebezoek af te leggen. Thanksgiving wordt traditioneel gevierd met de hele familie en men reist soms duizenden kilometers om bij elkaar te kunnen zijn.
De exodus kwam ondanks waarschuwingen dat het massaal reizen de pandemie in het land nog verder dreigt te verergeren. De afgelopen 24 uur werd in de VS met 2400 het hoogste aantal doden binnen een dag sinds zes maanden geteld.
Stijging verwacht
Anthony Fauci, de hoogste Amerikaanse expert op het gebied van besmettelijke ziekten, zei dat hij door de feestdag een stijging van het aantal gevallen verwacht. In totaal zijn in de VS tot donderdag ruim 263.000 mensen overleden en nadert het aantal besmettingen de 13 miljoen, blijkt uit cijfers van de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore.
President Donald Trump bracht de feestdag door met een ronde golf op zijn baan in Virginia. Hij trok opnieuw de verkiezingsuitslag in twijfel, zonder met bewijzen voor bedrog te komen. "Het is onmogelijk dat Joe Biden meer dan 80 miljoen stemmen heeft gekregen. Dit was een 100 procent gestolen verkiezing", brieste hij op Twitter.
Toekomstig president Joe Biden gaf een toespraak aan het Amerikaanse volk. "Ik weet dat er betere dagen komen, ik weet hoe rooskleurig onze toekomst is. Ik weet dat de 21e eeuw een Amerikaanse eeuw gaat worden," zei hij.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - De Poolse voormalige minister van Defensie Antoni Macierewicz is aangeklaagd voor het openbaar maken van geheime informatie, melden Poolse media als persbureau PAP en de krant Gazeta Wyborcza. De conservatieve politicus was tussen 2018 en 2022 de voorzitter van een commissie die onderzoek deed naar de vliegramp bij Smolensk (Rusland) in 2010. Daarbij kwamen oud-president Lech Kaczynski en 95 anderen om het leven, onder wie veel prominente politici en hoogwaardigheidsbekleders.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk gaat de Russische miljardair Roman Abramovitsj dwingen 2,5 miljard pond (zo'n 2,8 miljard euro) over te maken naar humanitaire doelen in Oekraïne, meldt de Britse regering. Het geld komt van de verkoop van voetbalclub Chelsea in 2022. Sindsdien staat het vast op een Britse bankrekening.
2 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Noorwegen verlaten, zegt de Noorse premier Jonas Gahr Støre. Machado kreeg vorige week in Oslo de Nobelprijs voor de Vrede.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Bij Russische aanvallen met zogenoemde glijbommen in de Oekraïense regio Zaporizja zijn zeker 26 mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt de gouverneur van de zuidelijke regio Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval in het centrum van de gelijknamige stad zou een huizenblok zijn geraakt, dat volgens AFP-verslaggevers ter plaatse in brand staat.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre gaat woensdag gedeeltelijk open, meldt het management van het Parijse museum aan persbureau AFP. Vakbonden CFDT en CGT stemden woensdag unaniem voor het verlengen van de staking, die ervoor zorgde dat het museum sinds maandag dicht was.
4 uur geledenKOEPJANSK (ANP/RTR) - Oekraïne zegt 90 procent van de oostelijke stad Koepjansk in handen te hebben. Rusland claimde die stad in november te hebben ingenomen, maar Kyiv stelt dat de herovering alweer bijna compleet is. Rusland ontkent dat.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het wereldberoemde Louvre in Parijs blijft gesloten. Het personeel van het museum heeft gestemd om de staking, die maandag begon, voort te zetten. Ze protesteren tegen verslechterende arbeidsomstandigheden en een hoge werkdruk.
5 uur geleden