Miljoen nieuwe gebruikers voor X-alternatief Bluesky in 24 uur
SEATTLE (ANP/BELGA) - Het socialmediaplatform Bluesky heeft in 24 uur tijd een miljoen nieuwe gebruikers verwelkomd. Het platform, dat wordt gezien als een alternatief voor X, wint sinds de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten aan populariteit.
"Het is officieel: in de voorbije dag alleen al hebben 1.000.000 mensen zich bij Bluesky aangesloten", staat in een bericht op het platform zelf en op X. Bluesky heeft naar eigen zeggen nu 16 miljoen gebruikers. Dat is flink meer dan de 10 miljoen medio september en de 4 miljoen gebruikers die het platform telde in februari van dit jaar.
Bluesky is opgezet door Jack Dorsey, de oprichter van Twitter. Sinds Elon Musk het voormalige Twitter heeft overgenomen en omgedoopt tot X, zijn er verschillende platforms geweest die een alternatief hebben gelanceerd. Zo kwam Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, vorig jaar met Threads. Anderen verkozen het platform Mastodon juist boven X.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
17 minuten geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
4 uur geledenCARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiƫle Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.
6 uur geleden