Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoen mensen zonder stroom in New Orleans en omgeving

Miljoen mensen zonder stroom in New Orleans en omgeving

NEW ORLEANS (ANP) - Als gevolg van de traag voorbijtrekkende orkaan Ida is in de Amerikaanse stad New Orleans en wijde omgeving de stroom compleet uitgevallen. Zeker een miljoen mensen zitten zonder stroom. Ida heeft veel schade aangericht en in de regio zware regens veroorzaakt. Er is vooralsnog een dode gemeld als gevolg van de orkaan. Ida trekt afgezwakt als tropische storm over het zuidoosten van de staat Louisiana naar het noorden en zal dagen voor noodweer zorgen in meerdere staten in het oosten van de VS.

De verantwoordelijke energiemaatschappij Entergy New Orleans spreekt van "een catastrofale schade aan de transmissie". Alle acht aanvoerlijnen van de elektriciteit naar de regio zijn buiten werking. De onderneming is bezig "te kijken naar een manier om de stroom te herstellen bij wie dat mogelijk is". Als gevolg van het noodweer is het nog erg onduidelijk welke schade en waar die het eerst moet worden hersteld. Er is bovendien stroomuitval die ook wordt veroorzaakt door omgewaaide bomen en overstromingen.

Voor de stad en de elektriciteitsmaatschappij is het geen primeur, melden plaatselijke media. Tijdens de orkaan Gustav in 2008 en de orkaan Laura vorig jaar viel de stroom ook bijna helemaal uit in de regio. Dat leidde toen tot felle kritiek op de maatschappij en de slechte staat van het netwerk.

Langer dan een dag

Plaatselijke media in New Orleans vrezen dat de schade aan het elektriciteitsnetwerk niet snel hersteld kan worden en lang gaat duren. Er is onder meer een cruciale hoogspanningsmast in de rivier de Mississippi gewaaid. Entergy New Orleans zegt enkel dat het langer dan een dag gaat duren. Bij soortgelijke problemen na eerdere orkanen duurden de reparaties soms weken. De toestand bedreigt ook de watervoorziening, onder meer omdat waterzuiveringsinstallaties niet meer naar behoren functioneren. De bevolking van de regio is opgeroepen water voor gebruik te koken.

Burgemeester van New Orleans LaToya Cantrell heeft de bevolking opgeroepen nog niet naar buiten te gaan en politiechef Shaun Ferguson zei dat er speciaal agenten worden in gezet om plunderingen te voorkomen.

Meer uit Buitenland

Israël onderschept Gaza-flotilla voor kust van Kreta

ATHENE (ANP) - Israël heeft de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, voor de kust van het Griekse eiland Kreta tegengehouden. Dat melden diverse bronnen, waaronder een opvarende van de vloot en de Israëlische ambassadeur voor de Verenigde Naties, Danny Danon. Een woordvoerder van de vloot heeft aan Al Jazeera laten weten dat tot nu toe zeven schepen zijn onderschept.

12 minuten geleden
Van Veldhoven na top over fossiel: we kunnen 'huis' gaan bouwen

SANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.

1 uur geleden
Nederlandse op flotilla: proberen Griekse wateren te bereiken

HERAKLION (ANP) - Het is niet duidelijk of er schepen van de Gaza-flotilla die in de buurt van Griekenland varen zijn geënterd en zo ja, door wie. Dat zei de Nederlandse Jesse van Schaik (21), die op een van de ruim 50 schepen vaart, desgevraagd tegen het ANP. De flotilla probeert nu de Griekse territoriale wateren te bereiken.

1 uur geleden
Trump denkt dat koning Charles zou hebben geholpen met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.

4 uur geleden
Schepen van Gaza-Flotilla benaderd door 'Israëlische speedboten'

ATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.

5 uur geleden
Washington Post: vliegdekschip VS verlaat Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.

5 uur geleden
Pro-Iraanse beweging eist steekincident Londen op

LONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.

6 uur geleden