Miljoen kuub zand ligt klaar voor dempen deel Rijnhaven Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse wethouder van bouwen en wonen Bas Kurvers heeft maandag het startsein gegeven voor het dempen van een derde deel van de Rijnhaven. Daarvoor ligt een miljoen kubieke meter zand klaar dat aangevoerd wordt met schepen. In een later stadium, als het zand boven het water uitkomt, wordt het resterende zand via de wal aangebracht.
Het geleidelijk in onbruik geraakte havenbekken, dat tussen de Wilhelminapier en schiereiland Katendrecht ligt, gaat de komende jaren drastisch op de schop. Zo komt er rond het water hoogbouw met duizenden huizen, en staat een grondige vergroening rond de Rijnhaven en ook de naastgelegen Maashaven in Rotterdam-Zuid op de planning. De gemeente ziet dit gebied als het toekomstige zuidelijke deel van het centrum van de stad.
Ooit was Rijnhaven een belangrijke, levendige haven. "Daar is nu niet veel meer van over. Beetje bij beetje wordt steeds meer zichtbaar hoe de Rijnhaven zich ontwikkelt: van een wat saai water tot een plek waar rust en reuring elkaar afwisselen en waar ruimte wordt gemaakt voor ondernemen, sport, spel en cultuur. Ondertussen ligt er al een stuk van het drijvende park," aldus Kurvers.
Nieuwe woningen
Op het nieuw aangelegde land van acht hectare start vanaf 2025 de bouw van 2500 woningen voor starters, gezinnen en senioren. De huizen zijn beschikbaar voor verschillende inkomensgroepen. Er komen sociale huurwoningen, middeldure huur- en koopwoningen, duurdere koopwoningen en bedrijfsruimte. Verder komt er een park met een strand waar Rotterdammers kunnen ontspannen, sporten, wandelen, zwemmen en genieten van het uitzicht op de haven.
De eerste fase, die bestaat uit het uitbaggeren van de Rijnhaven en de bouw van het drijvende park, dat aan de noord- en zuidzijde moet komen, is al begonnen. In september vorig werd door koning Willem-Alexander al het grootste drijvende kantoor ter wereld in de Rijnhaven geopend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er 168.960 incidenten van personen met verward gedrag. Dat is een stijging van 12 procent vergeleken met 2024 en daarmee een nieuw record. Dit blijkt uit politiecijfers over 2025, meldt de politie dinsdag.
28 minuten geledenBREDA (ANP) - De systeemstoring die dinsdag zorgt voor uitval van treinen bij Breda, duurt ten minste tot 10.15 uur. Dat meldt de NS. Eerder verwachtte het spoorbedrijf dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn. Volgens de NS ligt de oplossing van het probleem, waarvan de oorzaak nog onduidelijk is, bij ProRail.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Er is dinsdagochtend geen treinverkeer mogelijk van en naar Breda. Dat komt door een systeemstoring en duurt naar verwachting van de NS tot 08.15 uur. Volgens een woordvoerder van de NS heeft de storing te maken met wissels en is ProRail daarvoor verantwoordelijk. Een woordvoerder van ProRail bevestigt dat het gaat om een sein- en wisselstoring, maar zegt ook dat de monteur nog niet ter plekke is en dat de verwachte eindtijd van de NS een schatting is. "Dit kan nog wel eens langer duren," zei hij. "We weten nog niet precies wat er aan de hand is."
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle. Er is geen kans meer op uitbreiding van de brand en er is geen asbest bij betrokken, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
4 uur geleden