Miljoen kuub zand ligt klaar voor dempen deel Rijnhaven Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse wethouder van bouwen en wonen Bas Kurvers heeft maandag het startsein gegeven voor het dempen van een derde deel van de Rijnhaven. Daarvoor ligt een miljoen kubieke meter zand klaar dat aangevoerd wordt met schepen. In een later stadium, als het zand boven het water uitkomt, wordt het resterende zand via de wal aangebracht.
Het geleidelijk in onbruik geraakte havenbekken, dat tussen de Wilhelminapier en schiereiland Katendrecht ligt, gaat de komende jaren drastisch op de schop. Zo komt er rond het water hoogbouw met duizenden huizen, en staat een grondige vergroening rond de Rijnhaven en ook de naastgelegen Maashaven in Rotterdam-Zuid op de planning. De gemeente ziet dit gebied als het toekomstige zuidelijke deel van het centrum van de stad.
Ooit was Rijnhaven een belangrijke, levendige haven. "Daar is nu niet veel meer van over. Beetje bij beetje wordt steeds meer zichtbaar hoe de Rijnhaven zich ontwikkelt: van een wat saai water tot een plek waar rust en reuring elkaar afwisselen en waar ruimte wordt gemaakt voor ondernemen, sport, spel en cultuur. Ondertussen ligt er al een stuk van het drijvende park," aldus Kurvers.
Nieuwe woningen
Op het nieuw aangelegde land van acht hectare start vanaf 2025 de bouw van 2500 woningen voor starters, gezinnen en senioren. De huizen zijn beschikbaar voor verschillende inkomensgroepen. Er komen sociale huurwoningen, middeldure huur- en koopwoningen, duurdere koopwoningen en bedrijfsruimte. Verder komt er een park met een strand waar Rotterdammers kunnen ontspannen, sporten, wandelen, zwemmen en genieten van het uitzicht op de haven.
De eerste fase, die bestaat uit het uitbaggeren van de Rijnhaven en de bouw van het drijvende park, dat aan de noord- en zuidzijde moet komen, is al begonnen. In september vorig werd door koning Willem-Alexander al het grootste drijvende kantoor ter wereld in de Rijnhaven geopend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
2 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
37 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.
4 uur geledenBAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.
4 uur geledenBRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.
5 uur geleden