Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljardenwinsten voor oliebedrijven Chevron en ExxonMobil

Miljardenwinsten voor oliebedrijven Chevron en ExxonMobil

SAN RAMON/IRVING (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasmaatschappijen Chevron en ExxonMobil hebben in het derde kwartaal miljardenwinsten behaald dankzij de hoge energieprijzen. Een jaar geleden leden die bedrijven nog verliezen vanwege de coronapandemie.

ExxonMobil boekte een nettowinst van 6,8 miljard dollar, omgerekend bijna 5,9 miljard euro. Een jaar geleden was dit nog een verlies van 680 miljoen dollar. Het bedrijf voerde ook zijn productie van olie en gas op. De totale omzet van de onderneming uit Texas ging naar bijna 74 miljard dollar van ruim 46 miljard dollar een jaar eerder. ExxonMobil kondigde aan voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen in te gaan kopen.

Chevron zette een winst in de boeken van 6,1 miljard dollar tegen een min van 207 miljoen dollar een jaar terug. Daarbij steeg de omzet naar bijna 45 miljard dollar van 24,5 miljard dollar vorig jaar. Ook bij Chevron werd de productie van olie en gas opgevoerd.

Meer uit Financieel

Vrachtwagenfabrikant MAN schrapt 2300 banen in Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - Vrachtwagen- en busfabrikant MAN wil in Duitsland ongeveer 2300 banen schrappen, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. De onderneming, die ook aan Nederlandse bedrijven levert, zegt te kampen met een aanhoudend zwakke markt voor trucks en de ingreep moet voor lagere kosten zorgen. Het geld dat MAN daarmee vrijspeelt, zou bedoeld zijn voor investeringen in nieuwe voertuigen zoals elektrische trucks.

27 minuten geleden
Topman TotalEnergies waarschuwt voor grote afhankelijkheid lng VS

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet voorkomen dat het te afhankelijk wordt van de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Dat zei topman Patrick Pouyanné van het grote Franse olie- en gasconcern TotalEnergies. De Europese Unie wil in 2027 de import van lng uit Rusland helemaal verbieden, wat weer de prijzen van Amerikaans gas kan aanjagen.

1 uur geleden
Chipbedrijven aan kop in groene AEX-index na cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden donderdag bij de grootste stijgers op de Amsterdamse beurs. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en bleef optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden.

2 uur geleden
Aziatische chipbedrijven flink hoger na resultaten Nvidia

TOKIO (ANP) - De Aziatische chipbedrijven gingen donderdag flink omhoog. Beleggers trokken zich op aan de beter dan verwachte resultaten van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Nvidia boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen hoger uit dan voorzien.

3 uur geleden
Meta verwijdert Australische tieners in december van platforms

CANBERRA (ANP/AFP) - Australiërs jonger dan 16 jaar worden vanaf 4 december van Instagram en Facebook verwijderd. Dat heeft moederbedrijf Meta donderdag gemeld. Het Australische parlement stemde vorig jaar in met het instellen van een verbod op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. Dat gaat op 10 december in.

3 uur geleden
Verzekeraars stellen meer fraudegevallen vast

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar meer fraudegevallen vastgesteld. Volgens cijfers van het Centrum Bestrijding Verzekeringscriminaliteit van het Verbond van Verzekeraars ging het om ruim 9000 gevallen. Het gaat dan om fraude bij onterechte claims en het aanvragen van verzekeringen.

3 uur geleden
Werkloosheid blijft stabiel op 4 procent in oktober

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in oktober onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

4 uur geleden