Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljardenverlies voor autoconcern achter Citroën, Fiat en Opel

Miljardenverlies voor autoconcern achter Citroën, Fiat en Opel

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Stellantis, het autoconcern achter merken als Citroën, Fiat, Peugeot, Jeep en Opel, heeft in de eerste helft van het jaar een nettoverlies van 2,3 miljard euro geleden. Dat is onder meer te wijten aan dalende verkoopcijfers en de impact van Amerikaanse importheffingen. De fabrikant had ook te maken met veel kosten voor het annuleren van programma's en met afwaarderingen.

De leveringen van voertuigen daalden in het tweede kwartaal met 6 procent, met name in Noord-Amerika en Europa. De eerste impact van de heffingen schat het bedrijf op 300 miljoen euro.

In de eerste zes maanden daalden de opbrengsten tot 74,3 miljard euro. Dat is bijna 13 procent minder dan een jaar terug.

Verkopen in VS

Stellantis heeft in de Verenigde Staten al langer last van een verkoopdaling. Verder kampt het bedrijf met overcapaciteit in Europa, waar de concurrentie van Chinese fabrikanten als BYD ook sterk is toegenomen.

Onlangs werd ook bekend dat het bedrijf stopt met zijn activiteiten op het gebied van waterstoftechnologie. Verder wordt de productie van waterstofaangedreven bedrijfsvoertuigen stopgezet.

Terugroepactie

Bij de publicatie van deze voorlopige halfjaarcijfers werd niets gezegd over de grote terugroepactie bij Citroën. Stellantis raadde automobilisten eind vorige maand met klem af om met tienduizenden Citroëns in Nederland de weg op te gaan. Dit gebeurde nadat in Frankrijk een vrouw was overleden aan verwondingen door een airbag van Takata.

De levering van nieuwe airbags gaat echter langzaam, waardoor het vervangen waarschijnlijk weken duurt. Ook in Frankrijk moeten veel auto's terug naar de garage om mogelijk defecte airbags die bij een aanrijding kunnen ontploffen.

Meer uit Financieel

Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

5 uur geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

8 uur geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

10 uur geleden
CNV vreest minimale stagevergoedingen na kabinetsvoorstel

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.

13 uur geleden
Eerste geldautomaten van DNB geopend op Saba en Sint Eustatius

AMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.

13 uur geleden
Duitse regering blijft rekenen op beursgang defensiebedrijf KNDS

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.

13 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor tweede maand op rij

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.

14 uur geleden