Miljardenverlies cruisebedrijf Carnival door crisis
MIAMI (ANP) - De Amerikaanse cruisemaatschappij Carnival is in het afgelopen kwartaal diep in de rode cijfers beland door de coronacrisis. De cruiseschepen van de maatschappij liggen al maanden voor anker, maar veel kosten lopen door.
Het nettoverlies in het op 31 mei afgesloten tweede kwartaal van het gebroken boekjaar bedroeg bijna 4,4 miljard dollar, tegen een winst van 451 miljoen dollar een jaar eerder. Over de afgelopen zes maanden verscheen een min onder de streep van bijna 5,2 miljard dollar.
Vanwege de virusuitbraak stopte Carnival medio maart met cruises. Het bedrijf is bezig om maatregelen te treffen rond bijvoorbeeld gezondheid en hygiëne zodat er weer geleidelijk kan worden begonnen met varen, maar dat zal pas op z'n vroegst dit najaar zijn. Om de crisis het hoofd te bieden is het bedrijf waar mogelijk kosten aan het verlagen en werd extra financiering aangetrokken.
Ook branchegenoten als Royal Caribbean Cruises en Norwegian Cruise Line zijn hard geraakt door de coronapandemie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.
23 minuten geledenPARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.
1 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
6 uur geleden