Miljardenverlies cruisebedrijf Carnival door crisis
MIAMI (ANP) - De Amerikaanse cruisemaatschappij Carnival is in het afgelopen kwartaal diep in de rode cijfers beland door de coronacrisis. De cruiseschepen van de maatschappij liggen al maanden voor anker, maar veel kosten lopen door.
Het nettoverlies in het op 31 mei afgesloten tweede kwartaal van het gebroken boekjaar bedroeg bijna 4,4 miljard dollar, tegen een winst van 451 miljoen dollar een jaar eerder. Over de afgelopen zes maanden verscheen een min onder de streep van bijna 5,2 miljard dollar.
Vanwege de virusuitbraak stopte Carnival medio maart met cruises. Het bedrijf is bezig om maatregelen te treffen rond bijvoorbeeld gezondheid en hygiëne zodat er weer geleidelijk kan worden begonnen met varen, maar dat zal pas op z'n vroegst dit najaar zijn. Om de crisis het hoofd te bieden is het bedrijf waar mogelijk kosten aan het verlagen en werd extra financiering aangetrokken.
Ook branchegenoten als Royal Caribbean Cruises en Norwegian Cruise Line zijn hard geraakt door de coronapandemie.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
15 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
16 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
17 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
18 uur geleden