Miljardensteun van IMF aan Zuid-Afrika tegen coronacrisis
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) geeft 4,3 miljard dollar noodleningen aan Zuid-Afrika om het land te helpen bij de bestrijding van de coronacrisis. Het is het grootste noodpakket van het IMF aan een land vanwege de virusuitbraak tot dusver en moet Zuid-Afrika helpen de schadelijke economische gevolgen van de pandemie tegen te gaan.
Zuid-Afrika telt meer dan 445.000 bevestigde besmettingen met het coronavirus en bijna 7000 doden door Covid-19. Daarmee is Zuid-Afrika het zwaarst getroffen land op het Afrikaanse continent. De Zuid-Afrikaanse economie zal dit jaar naar verwachting scherp krimpen door de lockdownmaatregelen, hoewel het land ook al voor de crisis in een recessie verkeerde. In april kondigde de overheid van Zuid-Afrika nog een omvangrijk steunpakket aan om de crisis het hoofd te bieden.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
6 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
15 uur geleden