Miljardenschikking Goldman Sachs met Maleisië om fraudezaak
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Goldman Sachs heeft met Maleisië een schikkingsdeal gesloten van 3,9 miljard dollar. In ruil voor dat bedrag laat het Aziatische land alle aanklachten tegen de Amerikaanse bank in een grootschalige fraudezaak vallen. Dat bevestigde de bank vrijdag na berichtgeving van Bloomberg.
Het financiële concern sloot eerder grote deals voor het Maleisische staatsfonds 1MDB, dat de spil is in een groot schandaal in Maleisië. De voormalige premier van het land, Najib Razak, zou via het fonds grote sommen geld hebben laten wegsluizen. De Maleisische regering richtte 1MDB in 2009 op als investeringsfonds voor economische ontwikkeling. Het ministerie van Justitie in de Verenigde Staten schat dat er miljarden dollars uit het fonds zijn verdwenen.
Eerder deze maand werd bekend dat de bank dichtbij een overeenkomst met de Amerikaanse autoriteiten is over een mogelijke schuldbekentenis in het schandaal. Het is nog onduidelijk hoe de deal met Maleisië die overeenkomst zal beïnvloeden.
Mahathir Mohamed werd na het schandaal de nieuwe premier van het land en eiste van Goldman Sachs 7,5 miljard dollar compensatie.
Meer uit Financieel
BRATISLAVA/PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Unie zou een noodtop bijeen moeten roepen om de hoge brandstofprijzen aan te pakken, zei de Slowaakse premier Robert Fico dinsdag. Hij bekritiseerde de EU omdat die volgens hem niet in actie komt. Ook de Franse president Emmanuel Macron riep Brussel op maatregelen te nemen tegen de hoge prijzen van onder meer diesel en kerosine.
7 minuten geledenESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU en de Filipijnen willen de handelstarieven voor 94 procent van de producten die ze van elkaar invoeren opheffen. Dat staat in een voorlopig handelsakkoord op hoofdlijnen dat Eurocommissaris Maroš Šefčovič en Filipijnse handelsminister Maria Cristina Aldeguer-Roque dinsdag hebben aangekondigd.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.
2 uur geleden