Miljardenschade door cycloon Gabrielle in Nieuw-Zeeland
AUCKLAND (ANP/BLOOMBERG) - De Nieuw-Zeelandse regering verwacht dat de schade door cycloon Gabrielle op het Noordereiland in de miljarden loopt. Dat heeft minister Grant Robertson van Financiën zondag in een interview met lokale media gezegd. Het dodental is inmiddels opgelopen naar elf.
Volgens Robertson is het moeilijk de ware omvang van de schade in te schatten, maar hij verwacht dat die vergelijkbaar is met die van de aardbeving in Christchurch in 2011. Die bedroeg destijds ongeveer 13 miljard Nieuw-Zeelandse dollar, omgerekend zo'n 7,6 miljard euro. "Het is duidelijk dat de verwoesting van de infrastructuur, de huizen en bedrijven van de mensen zeer groot is", aldus de minister.
De cycloon vernietigde boomgaarden, wijngaarden en landbouwgewassen in enkele van Nieuw-Zeelands meest productieve gebieden. Wegen zijn beschadigd en duizenden inwoners zitten zonder stroom, water of een dak boven hun hoofd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.
5 uur geleden