Miljardenschade door cycloon Gabrielle in Nieuw-Zeeland
AUCKLAND (ANP/BLOOMBERG) - De Nieuw-Zeelandse regering verwacht dat de schade door cycloon Gabrielle op het Noordereiland in de miljarden loopt. Dat heeft minister Grant Robertson van Financiën zondag in een interview met lokale media gezegd. Het dodental is inmiddels opgelopen naar elf.
Volgens Robertson is het moeilijk de ware omvang van de schade in te schatten, maar hij verwacht dat die vergelijkbaar is met die van de aardbeving in Christchurch in 2011. Die bedroeg destijds ongeveer 13 miljard Nieuw-Zeelandse dollar, omgerekend zo'n 7,6 miljard euro. "Het is duidelijk dat de verwoesting van de infrastructuur, de huizen en bedrijven van de mensen zeer groot is", aldus de minister.
De cycloon vernietigde boomgaarden, wijngaarden en landbouwgewassen in enkele van Nieuw-Zeelands meest productieve gebieden. Wegen zijn beschadigd en duizenden inwoners zitten zonder stroom, water of een dak boven hun hoofd.
Meer uit Buitenland
CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
11 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
12 uur geleden