Miljardenovername van gamesmaker Zynga door Take-Two
SAN FRANCISCO (ANP) - De Amerikaanse maker van mobiele games Zynga, bekend van onder meer het spel FarmVille, wordt overgenomen door branchegenoot Take-Two Interactive Software. Met die deal is een bedrag gemoeid van 12,7 miljard dollar, omgerekend ruim 11 miljard euro. Op de aandelenbeurs in New York lijkt Zynga een sterke koerssprong te gaan maken door het overnamenieuws.
Het in San Francisco gevestigde Zynga maakt onder meer ook woord- en pokerspelletjes voor de smartphone. De overnameprijs per aandeel ligt 64 procent hoger dan de slotkoers van Zynga op vrijdag. Het eveneens Amerikaanse Take-Two betaalt in contanten en eigen aandelen bij de deal. Dat bedrijf is producent van bekende games als Grand Theft Auto, BioShock, Borderlands, Max Payne en Civilization.
Games op smartphones zijn een zeer sterk groeiend segment in de markt voor computerspelletjes. Take-Two zegt met de overname van Zynga zijn positie op de mobiele-gamesmarkt te willen versterken. Ook moet de overname zorgen voor kostenbesparingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.
3 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
8 uur geleden