Miljardenovername van gamesmaker Zynga door Take-Two
SAN FRANCISCO (ANP) - De Amerikaanse maker van mobiele games Zynga, bekend van onder meer het spel FarmVille, wordt overgenomen door branchegenoot Take-Two Interactive Software. Met die deal is een bedrag gemoeid van 12,7 miljard dollar, omgerekend ruim 11 miljard euro. Op de aandelenbeurs in New York lijkt Zynga een sterke koerssprong te gaan maken door het overnamenieuws.
Het in San Francisco gevestigde Zynga maakt onder meer ook woord- en pokerspelletjes voor de smartphone. De overnameprijs per aandeel ligt 64 procent hoger dan de slotkoers van Zynga op vrijdag. Het eveneens Amerikaanse Take-Two betaalt in contanten en eigen aandelen bij de deal. Dat bedrijf is producent van bekende games als Grand Theft Auto, BioShock, Borderlands, Max Payne en Civilization.
Games op smartphones zijn een zeer sterk groeiend segment in de markt voor computerspelletjes. Take-Two zegt met de overname van Zynga zijn positie op de mobiele-gamesmarkt te willen versterken. Ook moet de overname zorgen voor kostenbesparingen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een verlies geopend. Hoofdindex AEX reageerde op verliezen op de Aziatische beurzen, ingegeven door zorgen over de gevolgen van de sterk gestegen prijzen voor geheugenchips voor de techsector.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Webwinkelconcern Zalando wordt onderzocht voor het schenden van boekhoudregels. Dat maakt de Duitse Federale Autoriteit voor Financieel Toezicht (BaFin) bekend. Het gaat om een transactie rond de overname van About You.
2 uur geledenDELHI (ANP/RTR) - De Indiase regering haalt vloeibaar petroleumgas (lpg) van het rantsoen. Door de Iranoorlog en de sluiting van de Straat van Hormuz kampte 's werelds meest bevolkte land met tekorten aan de brandstof, dus beperkte de regering de levering van lpg aan bepaalde bedrijfstakken en zakelijke afnemers. Nu de toevoer dankzij een voorlopige vredesdeal weer toeneemt, heft India die beperkingen weer op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders en energieleveranciers gaan samenwerken om ook huishoudens te sturen om minder stroom te gebruiken tijdens piekuren. Bij bedrijven gebeurde dit al. Daarmee hopen de energieleveranciers het overvolle stroomnet in Nederland te ontlasten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van verpleeg- en verzorgingshuizen en in de thuis- en jeugdgezondheidszorg krijgen de komende twee jaar een loonstijging van 7,4 procent. Dat zijn de vakbonden met de werkgevers overeengekomen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
12 uur geledenCUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.
14 uur geleden