
Miljardairsfamilie Porsche-Piëch gaat in defensie investeren
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - De miljardairsfamilie Porsche-Piëch, grootaandeelhouder van Porsche en Volkswagen, gaat een fonds oprichten om te investeren in de defensie-industrie. Daarmee hoopt de familie te profiteren van de fors hogere Europese militaire uitgaven.
Porsche Automobil Holding SE, het houdsterbedrijf van de familie, maakte woensdag de oprichting van een fonds bekend om te investeren in defensiestartups. De onderneming laat hiermee een regel vallen dat de bedrijven waarin het investeert ook civiele toepassingen moeten hebben. Voortaan kan het bestuur zich dus ook richten op bedrijven die louter militaire activiteiten hebben.
"Ons doel is onze betrokkenheid in de defensie- en defensiegerelateerde sectoren te vergroten, terwijl we onze kernfocus op mobiliteit en industriële technologie behouden," zei voorzitter Hans Dieter Pötsch. Investeren in nieuwe sectoren kan lucratief zijn nu Europa zich voorbereidt op honderden miljarden euro's aan defensie- en infrastructuuruitgaven.
Militaire activiteiten
Het autoconcern van de familie heeft een lange geschiedenis van militaire activiteiten. Zo hielp Ferdinand Porsche, de overleden oprichter van het sportwagenmerk, tanks te ontwikkelen voor nazi-Duitsland. Hij ontwierp de Kever, die ook als basis diende voor militaire voertuigen zoals de Kübelwagen die tijdens de Tweede Wereldoorlog werden gebruikt. Later produceerde de fabrikant de VW Type 181, ook wel 'The Thing' genoemd, voor onder meer het West-Duitse leger.
Volkswagen werkt nu samen met het Duitse defensieconcern Rheinmetall voor de productie van militaire voertuigen. Daarnaast deed Porsche vorig jaar een investering van tientallen miljoenen euro's in de in München gevestigde dronefabrikant Quantum Systems.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien. Beleggers schrokken van een bericht van de Amerikaanse Donald Trump op Truth Social, waarin hij uithaalde naar China. Hij dreigde met nieuwe handelsmaatregelen tegen China, omdat het land in zijn ogen te weinig Amerikaanse sojabonen koopt.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten overwegen geen bakolie uit China meer te kopen. Dit zei de Amerikaanse president Donald Trump dinsdag op zijn socialemediaplatform Truth Social. Het is een vergeldingsmaatregel omdat China volgens hem niet genoeg Amerikaanse sojabonen koopt.
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever verkoopt zijn huidverzorgingsmerk Kate Somerville, meldt het levensmiddelenconcern. Het merk wordt verkocht aan Rare Beauty Brands, een Amerikaanse ontwikkelaar van persoonlijke verzorgingsproducten met verschillende merken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fiscale opsporingsdienst FIOD heeft dinsdag twee mannen opgepakt omdat ze worden verdacht van belastingfraude bij het verhuren van woningen. De mannen van 65 en 37 jaar zijn aangehouden in Groningen en het Noord-Hollandse Blaricum.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, producent van onder meer de handtassen van Louis Vuitton, mode van Christian Dior en champagne van Moët & Chandon, heeft in het afgelopen kwartaal een onverwachte omzetgroei laten zien. Mogelijk wijst dit erop dat de aanhoudende dip in de vraag naar luxegoederen afneemt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht lager gesloten, na de opmars een dag eerder. Beleggers waren terughoudender, nadat China sancties had opgelegd aan de Amerikaanse onderdelen van een Zuid-Koreaanse scheepvaartgigant. Ook dreigde Beijing meer vergeldingsmaatregelen te nemen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft geheel op eigen gezag besloten in te grijpen bij chipfabrikant Nexperia. Dat meldt minister Vincent Karremans (Economische Zaken) aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsman benadrukt dit besluit "zonder last of ruggespraak met welk land dan ook" te hebben genomen.
5 uur geleden