'Miljardairs nog rijker geworden ondanks coronacrisis'
ZÜRICH (ANP) - Het gezamenlijke vermogen van de bijna 2200 miljardairs in de wereld is verder gestegen naar een record, ondanks de coronacrisis. Dat bedrag staat nu in totaal op 10,2 biljoen dollar, wat omgerekend neerkomt op circa 8694 miljard euro. Dat schrijven de Zwitserse bank UBS en onderzoeks- en accountantskantoor PricewaterhouseCoopers (PwC) in hun jaarlijkse Billionaires Report.
Daarmee werd het vorige record van 8,9 biljoen dollar van het einde van 2017 verbroken. De miljardairs profiteerden vooral van de gestegen beurskoersen, met name voor technologiebedrijven en ondernemingen op het gebied van gezondheidszorg.
De meeste miljardairs zijn te vinden in Azië. Miljardairs in de Verenigde Staten hebben het grootste vermogen. Het gaat bijvoorbeeld om bekende namen als Microsoft-medeoprichter Bill Gates, Amazon-topman Jeff Bezos en Tesla-baas Elon Musk.
Verder hebben meer dan tweehonderd miljardairs in de periode tussen maart en juni in het openbaar toegezegd in totaal 7,2 miljard dollar te doneren aan goede doelen die zich bezighouden met het bestrijden van de coronacrisis, zoals medisch onderzoek naar het virus. Dit bedrag kan in werkelijkheid nog hoger liggen omdat veel miljardairs graag discreet willen zijn met donaties aan goede doelen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Meer informatie kan hij op dit moment nog niet over de zaak geven.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.
2 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak was woensdagochtend een van de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarresultaten van het Rotterdamse tankopslagconcern, dat een recordwinst neerzette en een aandeleninkoop van een half miljard euro aankondigde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.
4 uur geleden