Miljardair VS wil investeringsbedrijf weg van Damrak na rellen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bekende Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil de notering van zijn investeringsbedrijf Pershing Square Holdings op het Damrak schrappen. Ackman, van Joodse komaf, wees vrijdag naar de gewelddadigheden van die nacht tegen Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam. Hij stelde dat de "gebeurtenissen van de afgelopen 24 uur in Amsterdam een toepasselijk kantelpunt" waren om tot dit besluit te komen.
Ackman wil dat Pershing Square alleen nog een notering heeft op de Londense aandelenbeurs LSE omdat daar het overgrote deel van de aandelen van het bedrijf wordt verhandeld. Hij gaat het bestuur van Pershing Square nu om goedkeuring vragen voor het schrappen van de Amsterdamse notering. Ackman en zijn familie bezitten 23 procent van de aandelen van het bedrijf.
In een verklaring op X stelde Ackman dat "het concentreren van de notering op één beurs, de LSE, en het verlaten van een jurisdictie die er niet in slaagt om haar toeristen en minderheden te beschermen, zowel goede zakelijke als morele principes combineert". Daarmee wees hij dus naar Amsterdam. "Bovendien kunnen we geld besparen en de liquiditeit voor aandeelhouders verbeteren", voegde Ackman toe.
UMG
Verder wil de Amerikaan ook dat muziekconcern Universal Music Group (UMG), dat sterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, zijn hoofdkantoor uit Nederland verhuist naar de Verenigde Staten. Dan zou UMG een beursnotering op Wall Street moeten krijgen in plaats van in Amsterdam.
Ackman bezit meer dan 10 procent van UMG, dat zijn hoofdkantoor nu in Hilversum heeft. Volgens de zakenman wordt het aandeel UMG op de Amsterdamse beurs verhandeld tegen een grote korting vergeleken met de waarde van de onderneming, met ook een beperkte liquiditeit. Dat is volgens Ackman grotendeels te wijten aan het feit dat UMG geen hoofdnotering in New York heeft.
De zakenman heeft eerder al felle kritiek geuit op de anti-Israëlische protesten op Amerikaanse universiteiten.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Branden veroorzaakt door Iraanse aanvallen hebben "uitgebreide schade" aangericht aan de belangrijkste gasinstallatie van het staatsenergiebedrijf van Qatar. Dat heeft QatarEnergy woensdagavond laten weten. Dit gebeurde nadat de Iraanse regering had aangekondigd een aanval op hun eigen energie-infrastructuur te zullen vergelden met een soortgelijke tegenaanval.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.
5 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.
7 uur geleden