Miljardair VS wil investeringsbedrijf weg van Damrak na rellen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bekende Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil de notering van zijn investeringsbedrijf Pershing Square Holdings op het Damrak schrappen. Ackman, van Joodse komaf, wees vrijdag naar de gewelddadigheden van die nacht tegen Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam. Hij stelde dat de "gebeurtenissen van de afgelopen 24 uur in Amsterdam een toepasselijk kantelpunt" waren om tot dit besluit te komen.
Ackman wil dat Pershing Square alleen nog een notering heeft op de Londense aandelenbeurs LSE omdat daar het overgrote deel van de aandelen van het bedrijf wordt verhandeld. Hij gaat het bestuur van Pershing Square nu om goedkeuring vragen voor het schrappen van de Amsterdamse notering. Ackman en zijn familie bezitten 23 procent van de aandelen van het bedrijf.
In een verklaring op X stelde Ackman dat "het concentreren van de notering op één beurs, de LSE, en het verlaten van een jurisdictie die er niet in slaagt om haar toeristen en minderheden te beschermen, zowel goede zakelijke als morele principes combineert". Daarmee wees hij dus naar Amsterdam. "Bovendien kunnen we geld besparen en de liquiditeit voor aandeelhouders verbeteren", voegde Ackman toe.
UMG
Verder wil de Amerikaan ook dat muziekconcern Universal Music Group (UMG), dat sterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, zijn hoofdkantoor uit Nederland verhuist naar de Verenigde Staten. Dan zou UMG een beursnotering op Wall Street moeten krijgen in plaats van in Amsterdam.
Ackman bezit meer dan 10 procent van UMG, dat zijn hoofdkantoor nu in Hilversum heeft. Volgens de zakenman wordt het aandeel UMG op de Amsterdamse beurs verhandeld tegen een grote korting vergeleken met de waarde van de onderneming, met ook een beperkte liquiditeit. Dat is volgens Ackman grotendeels te wijten aan het feit dat UMG geen hoofdnotering in New York heeft.
De zakenman heeft eerder al felle kritiek geuit op de anti-Israëlische protesten op Amerikaanse universiteiten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
4 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
5 uur geleden