Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljardair VS wil investeringsbedrijf weg van Damrak na rellen

Miljardair VS wil investeringsbedrijf weg van Damrak na rellen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bekende Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil de notering van zijn investeringsbedrijf Pershing Square Holdings op het Damrak schrappen. Ackman, van Joodse komaf, wees vrijdag naar de gewelddadigheden van die nacht tegen Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam. Hij stelde dat de "gebeurtenissen van de afgelopen 24 uur in Amsterdam een toepasselijk kantelpunt" waren om tot dit besluit te komen.

Ackman wil dat Pershing Square alleen nog een notering heeft op de Londense aandelenbeurs LSE omdat daar het overgrote deel van de aandelen van het bedrijf wordt verhandeld. Hij gaat het bestuur van Pershing Square nu om goedkeuring vragen voor het schrappen van de Amsterdamse notering. Ackman en zijn familie bezitten 23 procent van de aandelen van het bedrijf.

In een verklaring op X stelde Ackman dat "het concentreren van de notering op één beurs, de LSE, en het verlaten van een jurisdictie die er niet in slaagt om haar toeristen en minderheden te beschermen, zowel goede zakelijke als morele principes combineert". Daarmee wees hij dus naar Amsterdam. "Bovendien kunnen we geld besparen en de liquiditeit voor aandeelhouders verbeteren", voegde Ackman toe.

UMG

Verder wil de Amerikaan ook dat muziekconcern Universal Music Group (UMG), dat sterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, zijn hoofdkantoor uit Nederland verhuist naar de Verenigde Staten. Dan zou UMG een beursnotering op Wall Street moeten krijgen in plaats van in Amsterdam.

Ackman bezit meer dan 10 procent van UMG, dat zijn hoofdkantoor nu in Hilversum heeft. Volgens de zakenman wordt het aandeel UMG op de Amsterdamse beurs verhandeld tegen een grote korting vergeleken met de waarde van de onderneming, met ook een beperkte liquiditeit. Dat is volgens Ackman grotendeels te wijten aan het feit dat UMG geen hoofdnotering in New York heeft.

De zakenman heeft eerder al felle kritiek geuit op de anti-Israëlische protesten op Amerikaanse universiteiten.

Meer uit Financieel

Autobedrijven verkochten minder occasions in november

BUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.

7 minuten geleden
Inflatie eurozone stijgt licht naar 2,2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.

22 minuten geleden
HEMA komt volledig in handen van Jumbo-familie Van Eerd

AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.

1 uur geleden
AEX-index begint terughoudend na lagere slotkoersen Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.

2 uur geleden
Topman en oprichter Jitse Groen treedt af bij Just Eat Takeaway

AMSTERDAM (ANP) - Jitse Groen treedt per 1 januari af als topman van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway. Groen richtte het bedrijf in 2000 op.

2 uur geleden
Duitse lobbygroep: neergang industrie wordt 'structureel'

BERLIJN (ANP/DPA) - De neergang in de Duitse industrie begint structurele vormen aan te nemen en de regering doet te weinig om die industriële malaise tegen te gaan. Dat meldt de invloedrijke lobbygroep BDI die voor dit jaar opnieuw krimp verwacht van de industriële productie in Duitsland, wat dan het vierde jaar op rij zou zijn.

2 uur geleden
Consumentenbond opent meldpunt voor koppelverkoop zorgverzekering

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.

3 uur geleden