Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljardair Stroll werpt reddingsboei naar Aston Martin

Miljardair Stroll werpt reddingsboei naar Aston Martin

LONDEN (ANP) - De Canadese miljardair Lawrence Stroll neemt een minderheidsbelang in de Britse maker van luxewagens Aston Martin. Stroll, die onder meer de baas is van Formule 1-raceteam Racing Point F1 wint daarmee de strijd bij de noodlijdende onderneming van het Chinese Geely. De eigenaar van automerken Lotus en Volvo wilde ook investeren in het favoriete merk van geheim agent James Bond.

Aston Martin kan de hulp goed gebruiken. De automaker kampt met aanhoudend moeilijke marktomstandigheden en wist niet aan zijn eigen doelen te voldoen. De vraag naar de sportwagens was vooral in Europa fors minder. Ook de verkopen tijdens de afgelopen feestdagenperiode, een belangrijk verkoopmoment, waren niet om over naar huis te schrijven.

Stroll krijgt voor een bedrag van 182 miljoen pond (circa 216 miljoen euro) ruim 16 procent van Aston Martin in handen. Daarnaast verschaft de miljardair nog een kortetermijnfinanciering van 55 miljoen pond. Ook wordt Stroll voorzitter van het bedrijf.

Meer uit Financieel

S&P 500 op Wall Street sluit voor het eerst boven de 7800 punten

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.

5 uur geleden
Kledingsite ASOS bevestigt 'ongeautoriseerde' melding aan klanten

LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.

6 uur geleden
Onderzoek legt kwetsbaarheid wind- en zonneparken Nederland bloot

DEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.

6 uur geleden
Teksten van ChatGPT krijgen onzichtbaar watermerk in EU

SAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.

7 uur geleden
AEX-index scherpt record verder aan, olieprijzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.

9 uur geleden
FrieslandCampina krijgt merkrecht op kleur geel voor Chocomel

DEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.

10 uur geleden
Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

11 uur geleden