Miljardair Stroll werpt reddingsboei naar Aston Martin
LONDEN (ANP) - De Canadese miljardair Lawrence Stroll neemt een minderheidsbelang in de Britse maker van luxewagens Aston Martin. Stroll, die onder meer de baas is van Formule 1-raceteam Racing Point F1 wint daarmee de strijd bij de noodlijdende onderneming van het Chinese Geely. De eigenaar van automerken Lotus en Volvo wilde ook investeren in het favoriete merk van geheim agent James Bond.
Aston Martin kan de hulp goed gebruiken. De automaker kampt met aanhoudend moeilijke marktomstandigheden en wist niet aan zijn eigen doelen te voldoen. De vraag naar de sportwagens was vooral in Europa fors minder. Ook de verkopen tijdens de afgelopen feestdagenperiode, een belangrijk verkoopmoment, waren niet om over naar huis te schrijven.
Stroll krijgt voor een bedrag van 182 miljoen pond (circa 216 miljoen euro) ruim 16 procent van Aston Martin in handen. Daarnaast verschaft de miljardair nog een kortetermijnfinanciering van 55 miljoen pond. Ook wordt Stroll voorzitter van het bedrijf.
Meer uit Financieel
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat dinsdag het vliegverkeer naar de Saudische steden Dammam en Riyadh. De luchtvaartmaatschappij annuleerde dit weekend veel vluchten naar steden in het Midden-Oosten. Vanwege de "geopolitieke situatie" besloten KLM en andere maatschappijen het luchtruim te mijden.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India en de Europese Unie zijn klaar met de onderhandelingen over een vrijhandelsakkoord, meldt de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal. De deal zou dinsdag ondertekend kunnen worden tijdens de EU-India-top.
7 uur geleden