Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljardair Stroll werpt reddingsboei naar Aston Martin

Miljardair Stroll werpt reddingsboei naar Aston Martin

LONDEN (ANP) - De Canadese miljardair Lawrence Stroll neemt een minderheidsbelang in de Britse maker van luxewagens Aston Martin. Stroll, die onder meer de baas is van Formule 1-raceteam Racing Point F1 wint daarmee de strijd bij de noodlijdende onderneming van het Chinese Geely. De eigenaar van automerken Lotus en Volvo wilde ook investeren in het favoriete merk van geheim agent James Bond.

Aston Martin kan de hulp goed gebruiken. De automaker kampt met aanhoudend moeilijke marktomstandigheden en wist niet aan zijn eigen doelen te voldoen. De vraag naar de sportwagens was vooral in Europa fors minder. Ook de verkopen tijdens de afgelopen feestdagenperiode, een belangrijk verkoopmoment, waren niet om over naar huis te schrijven.

Stroll krijgt voor een bedrag van 182 miljoen pond (circa 216 miljoen euro) ruim 16 procent van Aston Martin in handen. Daarnaast verschaft de miljardair nog een kortetermijnfinanciering van 55 miljoen pond. Ook wordt Stroll voorzitter van het bedrijf.

Meer uit Financieel

Wall Street gemengd in afwachting van rentebesluit centrale bank

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

1 uur geleden
Postcode Loterij: jammer dat aantal trekkingen niet omhoog mag

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.

1 uur geleden
Overlast op stations door schoonmaakstaking valt mee, zegt NS

UTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.

1 uur geleden
Nederlandse claimzaak tegen Snapchat wordt Europees

ROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.

2 uur geleden
Armani benoemt eerste creatief directeur van buiten de familie

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.

3 uur geleden
Drukkere treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest

UTRECHT (ANP) - De komende weken is het drukker in de internationale treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest. Flixbus en NS Internationaal zien een toename in het aantal boekingen. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 4 oktober.

3 uur geleden
Wereldbank stelt Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Wereldbank stelt met Michael Kremer een Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom. De Amerikaan staat bekend als specialist voor onderzoek naar armoedebestrijding en de problemen die daarbij komen kijken.

3 uur geleden