Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljardair Peter Thiel trekt zich terug uit Meta's adviesraad

Miljardair Peter Thiel trekt zich terug uit Meta's adviesraad

SAN FRANCISCO (ANP) - Een van Facebooks eerste investeerders, Peter Thiel, trekt zich in mei terug uit de adviesraad van het bedrijf, dat inmiddels Meta heet. Thiel is als vroege investeerder sinds 2005 verbonden aan het bedrijf van Mark Zuckerberg, maar wil zich meer richten op politieke doelen en stelt zich in mei daarom niet opnieuw verkiesbaar voor de adviesraad.

Thiel, die zijn miljarden verdiende met het oprichten van betaalbedrijf PayPal en databedrijf Palantir en succesvolle investeringen in onder meer Facebook, is al enkele jaren politiek actief. Hij wordt gezien als een invloedrijke conservatief en zou zich volgens een anonieme bron die met persbureau Bloomberg sprak tijdens de tussentijdse verkiezingen later dit jaar willen inzetten voor Trumps politieke agenda.

Thiel zou volgens de anonieme bron niet willen dat Facebook of moederbedrijf Meta daar hinder van ondervindt. Hij zou zich met name gaan richten op een aantal Republikeinse kandidaten voor de Senaat, zoals Blake Masters uit Arizona en JD Vance uit Ohio. Beide kandidaten staan bekend als pro-Trump. Thiel hielp Trump in 2016 president te worden door geld te doneren aan zijn campagne en door een toespraak te geven tijdens de nationale conventie van de Republikeinse partij dat jaar.

Thiel raakte vroeg betrokken bij Facebook, toen het nog enkel een sociaal medium voor studenten aan Amerikaanse universiteiten was. De miljardair zou een grote invloed gehad hebben op de jonge oprichter Zuckerberg, door onder meer aan te dringen op explosieve gebruikersgroei. Ook later gaf Thiel Zuckerberg nog vaak advies. Zo zou Thiel degene zijn die Zuckerberg in 2020 deed besluiten politieke advertenties op Facebook niet te laten factchecken.

Meer uit Financieel

Warmtefonds geeft recordbedrag aan leningen voor verduurzaming

HILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.

21 minuten geleden
Tesla zoekt duizend extra werknemers voor Duitse fabriek

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.

32 minuten geleden
Impact oorlog Midden-Oosten op haven Antwerpen-Brugge nog beperkt

ANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.

38 minuten geleden
ING verwacht forse afname handelsoverschot eurozone door oorlog

AMSTERDAM (ANP) - Het handelsoverschot van de eurozone zal dit jaar waarschijnlijk sterk dalen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwen de economen van ING. Het overschot, oftewel het positieve verschil tussen de export en import, kan zelfs omslaan in een handelstekort als de Iranoorlog lang blijft voortslepen. Een tekort op de handelsbalans ontstaat wanneer er minder goederen en diensten worden geëxporteerd dan ingevoerd.

47 minuten geleden
Honderdduizenden aanmeldingen voor massaclaim tegen Odido

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan 350.000 mensen hebben zich sinds maandag aangemeld voor de massaclaim tegen Odido. Dat meldt voorzitter Eliëtte Vaal van Consumers United in Court (CUIC), de privacystichting die een collectieve procedure tegen het telecombedrijf in het leven heeft geroepen. De stichting is de massaclaim gestart na een datalek waarbij gegevens van ruim 6 miljoen accounts zijn buitgemaakt.

52 minuten geleden
Kifid: nalatige slachtoffers bankfraude sneller gecompenseerd

DEN HAAG (ANP) - Het klachteninstituut Kifid heeft de eisen voor banken aangescherpt bij de beoordeling van bankhelpdeskfraude, waardoor consumenten sneller recht hebben op terugbetaling van hun schade. Dit geldt ook wanneer de klant nalatig is geweest.

1 uur geleden
Woningcorporaties vrezen financieel vast te lopen

DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties zijn bang dat ze op termijn financieel vastlopen en daardoor minder kunnen investeren in bijvoorbeeld nieuwe woningen. Om jaarlijks tienduizenden sociale huurwoningen te kunnen bouwen, steken ze zich in de schulden. Daardoor komt bij meer corporaties een financiële ondergrens in zicht die ze moeten bewaken om goedkoop te kunnen lenen, meldt brancheorganisatie Aedes.

1 uur geleden