Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljardair Peter Thiel trekt zich terug uit Meta's adviesraad

Miljardair Peter Thiel trekt zich terug uit Meta's adviesraad

SAN FRANCISCO (ANP) - Een van Facebooks eerste investeerders, Peter Thiel, trekt zich in mei terug uit de adviesraad van het bedrijf, dat inmiddels Meta heet. Thiel is als vroege investeerder sinds 2005 verbonden aan het bedrijf van Mark Zuckerberg, maar wil zich meer richten op politieke doelen en stelt zich in mei daarom niet opnieuw verkiesbaar voor de adviesraad.

Thiel, die zijn miljarden verdiende met het oprichten van betaalbedrijf PayPal en databedrijf Palantir en succesvolle investeringen in onder meer Facebook, is al enkele jaren politiek actief. Hij wordt gezien als een invloedrijke conservatief en zou zich volgens een anonieme bron die met persbureau Bloomberg sprak tijdens de tussentijdse verkiezingen later dit jaar willen inzetten voor Trumps politieke agenda.

Thiel zou volgens de anonieme bron niet willen dat Facebook of moederbedrijf Meta daar hinder van ondervindt. Hij zou zich met name gaan richten op een aantal Republikeinse kandidaten voor de Senaat, zoals Blake Masters uit Arizona en JD Vance uit Ohio. Beide kandidaten staan bekend als pro-Trump. Thiel hielp Trump in 2016 president te worden door geld te doneren aan zijn campagne en door een toespraak te geven tijdens de nationale conventie van de Republikeinse partij dat jaar.

Thiel raakte vroeg betrokken bij Facebook, toen het nog enkel een sociaal medium voor studenten aan Amerikaanse universiteiten was. De miljardair zou een grote invloed gehad hebben op de jonge oprichter Zuckerberg, door onder meer aan te dringen op explosieve gebruikersgroei. Ook later gaf Thiel Zuckerberg nog vaak advies. Zo zou Thiel degene zijn die Zuckerberg in 2020 deed besluiten politieke advertenties op Facebook niet te laten factchecken.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

2 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

3 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

4 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

4 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

5 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

7 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

7 uur geleden