Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljardair Peter Thiel trekt zich terug uit Meta's adviesraad

Miljardair Peter Thiel trekt zich terug uit Meta's adviesraad

SAN FRANCISCO (ANP) - Een van Facebooks eerste investeerders, Peter Thiel, trekt zich in mei terug uit de adviesraad van het bedrijf, dat inmiddels Meta heet. Thiel is als vroege investeerder sinds 2005 verbonden aan het bedrijf van Mark Zuckerberg, maar wil zich meer richten op politieke doelen en stelt zich in mei daarom niet opnieuw verkiesbaar voor de adviesraad.

Thiel, die zijn miljarden verdiende met het oprichten van betaalbedrijf PayPal en databedrijf Palantir en succesvolle investeringen in onder meer Facebook, is al enkele jaren politiek actief. Hij wordt gezien als een invloedrijke conservatief en zou zich volgens een anonieme bron die met persbureau Bloomberg sprak tijdens de tussentijdse verkiezingen later dit jaar willen inzetten voor Trumps politieke agenda.

Thiel zou volgens de anonieme bron niet willen dat Facebook of moederbedrijf Meta daar hinder van ondervindt. Hij zou zich met name gaan richten op een aantal Republikeinse kandidaten voor de Senaat, zoals Blake Masters uit Arizona en JD Vance uit Ohio. Beide kandidaten staan bekend als pro-Trump. Thiel hielp Trump in 2016 president te worden door geld te doneren aan zijn campagne en door een toespraak te geven tijdens de nationale conventie van de Republikeinse partij dat jaar.

Thiel raakte vroeg betrokken bij Facebook, toen het nog enkel een sociaal medium voor studenten aan Amerikaanse universiteiten was. De miljardair zou een grote invloed gehad hebben op de jonge oprichter Zuckerberg, door onder meer aan te dringen op explosieve gebruikersgroei. Ook later gaf Thiel Zuckerberg nog vaak advies. Zo zou Thiel degene zijn die Zuckerberg in 2020 deed besluiten politieke advertenties op Facebook niet te laten factchecken.

Meer uit Financieel

Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

7 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

9 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

10 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

12 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

12 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 dag geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

1 dag geleden