Miljardair Peter Thiel trekt zich terug uit Meta's adviesraad
SAN FRANCISCO (ANP) - Een van Facebooks eerste investeerders, Peter Thiel, trekt zich in mei terug uit de adviesraad van het bedrijf, dat inmiddels Meta heet. Thiel is als vroege investeerder sinds 2005 verbonden aan het bedrijf van Mark Zuckerberg, maar wil zich meer richten op politieke doelen en stelt zich in mei daarom niet opnieuw verkiesbaar voor de adviesraad.
Thiel, die zijn miljarden verdiende met het oprichten van betaalbedrijf PayPal en databedrijf Palantir en succesvolle investeringen in onder meer Facebook, is al enkele jaren politiek actief. Hij wordt gezien als een invloedrijke conservatief en zou zich volgens een anonieme bron die met persbureau Bloomberg sprak tijdens de tussentijdse verkiezingen later dit jaar willen inzetten voor Trumps politieke agenda.
Thiel zou volgens de anonieme bron niet willen dat Facebook of moederbedrijf Meta daar hinder van ondervindt. Hij zou zich met name gaan richten op een aantal Republikeinse kandidaten voor de Senaat, zoals Blake Masters uit Arizona en JD Vance uit Ohio. Beide kandidaten staan bekend als pro-Trump. Thiel hielp Trump in 2016 president te worden door geld te doneren aan zijn campagne en door een toespraak te geven tijdens de nationale conventie van de Republikeinse partij dat jaar.
Thiel raakte vroeg betrokken bij Facebook, toen het nog enkel een sociaal medium voor studenten aan Amerikaanse universiteiten was. De miljardair zou een grote invloed gehad hebben op de jonge oprichter Zuckerberg, door onder meer aan te dringen op explosieve gebruikersgroei. Ook later gaf Thiel Zuckerberg nog vaak advies. Zo zou Thiel degene zijn die Zuckerberg in 2020 deed besluiten politieke advertenties op Facebook niet te laten factchecken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden