Miljardair Joe Lewis (87) moet van aanklagers de cel in
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De van fraude verdachte Britse miljardair Joe Lewis moet de cel in. Dat hebben de aanklagers in de rechtszaak tegen de 87-jarige voormalige eigenaar van Tottenham Hotspur laten weten.
Als de rechter meegaat in de eis, wordt Lewis een van de oudste witteboordencriminelen die in de gevangenis terechtkomt. Lewis werd vorig jaar gearresteerd op verdenking van handel met voorkennis. Hij heeft schuld bekend. De aanklagers vinden iets minder dan anderhalf jaar cel een passende straf voor Lewis, lieten ze dinsdag weten.
Lewis is de oprichter van de investeringsmaatschappij Tavistock, met belangen in onder meer luxe hotels en sport. Hij zou bedrijfsinformatie hebben doorgespeeld naar zijn privépiloten en zijn vriendin. Zijn advocaten vinden dat hij om zijn hoge leeftijd en zijn medewerking aan het onderzoek geen gevangenisstraf hoeft te krijgen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
11 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
20 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
1 dag geleden