Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljardair Branson mogelijk volgend jaar mee met ruimteschip

Miljardair Branson mogelijk volgend jaar mee met ruimteschip

MOJAVA (ANP/AFP) - Miljardair Richard Branson gaat waarschijnlijk volgend jaar mee met een ruimteschip van zijn ruimtevaartbedrijf. Virgin Galactic wil dit najaar nog bemande testvluchten uitvoeren. Als die succesvol zijn, kan Branson als passagier mee met een vlucht.

Virgin Galactic wil toeristen naar de bovenkant van de dampkring brengen, vele tientallen kilometers boven de aarde. Daar kunnen ze gewichtsloosheid ervaren. Zo'n zeshonderd mensen hebben een kwart miljoen dollar (ruim 212.000 euro) op tafel gelegd om een plaats aan boord te reserveren.

Het ruimtevaartuig van Virgin Galactic wordt door een vliegtuig omhooggebracht en wordt dan op grote hoogte afgeworpen. Daarna vliegt het op eigen kracht verder. Het toestel moet uiteindelijk landen in Spaceport America in een woestijn in New Mexico.

De vlucht met Branson kan volgens het ruimtevaartbedrijf in het eerste kwartaal van 2021 plaatsvinden. Zo'n trip zou een belangrijke stap zijn voor het bedrijf. Dat concurreert met ondernemingen als Blue Origin, dat ook met toeristen naar de ruimte wil.

Ruimtevaart was voorheen het domein van overheden, maar inmiddels zien ook steeds meer bedrijven er brood in. Zo houdt SpaceX zich bezig met het goederenvoer naar de ruimte. Dat bedrijf heeft ook al astronauten naar internationale ruimtestation ISS gebracht.

Meer uit Buitenland

VS-gezant: Russen doen concessies bij vijf gebieden Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens de speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft Moskou bij vijf gebieden in Oekraïne concessies gedaan. De Russen hebben bij hun overleg vrijdag met de Amerikaanse president Donald Trump bepaalde toegevingen gedaan met betrekking tot alle vijf regio's in Oost-Oekraïne. "Er is een belangrijke discussie gaande over Donetsk en wat daar zal gebeuren", vertelde Witkoff aan CNN.

44 minuten geleden
Staking en demonstraties in Israël voor einde strijd Gaza

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - In steden in Israël is op grote schaal geprotesteerd tegen het beleid van de regering om de aanvallen op de Gazastrook verder op te voeren. Ook is een staking uitgeroepen tegen het beleid dat de levens van de resterende gijzelaars in de Gazastrook in gevaar zou kunnen brengen. De betogers eisen een deal met Hamas om ze vrij te krijgen.

2 uur geleden
NAVO bevestigt deelname Rutte aan top in Washington over Oekraïne

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft bevestigd dat de secretaris-generaal van de verdragsorganisatie, Mark Rutte, maandag ook aanwezig is in Washington voor een topbijeenkomst over Oekraïne. Eerder zondag meldde persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen dat Rutte ook naar de top gaat, samen met een reeks Europese leiders.

3 uur geleden
Duitse regeringsleider Merz ook naar Washington

BERLIJN (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz is maandag ook in Washington voor gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders. De reis is bedoeld om informatie uit te wisselen met de Amerikaanse president Donald Trump, na diens ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Alaska, aldus een woordvoerder.

4 uur geleden
Indonesië viert 80e verjaardag van uitroepen onafhankelijkheid

JAKARTA (ANP) - Indonesië viert dat tachtig jaar geleden de nationalist Soekarno (1901-1970) in het toenmalige Batavia de onafhankelijkheid uitriep. De dag van deze Proklamasi is de nationale feestdag. Bij het presidentiële Merdeka-paleis in Jakarta vieren Indonesiërs deze dag plechtig en feestelijk, met veel zang, dans en muziek.

4 uur geleden
EU-kopstuk bevestigt dat ze Zelensky vergezelt bij Trump

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, bevestigt dat ze bij het gesprek zal zijn van de Oekraïense president Zelensky met de Amerikaanse president Trump maandag in Washington. Ze gaat op verzoek van Zelensky mee. Volgens haar zijn er ook andere Europese leiders aanwezig.

4 uur geleden
Bloomberg: Rutte en EU-leiders met Zelensky naar Trump

WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, de secretaris-generaal van de NAVO, Mark Rutte, en de Finse president Alexander Stubb zijn van plan om de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te vergezellen tijdens zijn ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump maandag in Washington. Dat meldt persbureau Bloomberg, dat zich baseert op bronnen die bekend zijn met de zaak.

4 uur geleden