Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljardair Bloomberg dekt klimaatkosten na VS-exit Parijsakkoord

Miljardair Bloomberg dekt klimaatkosten na VS-exit Parijsakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Voormalig burgemeester van New York Michael Bloomberg en andere donateurs hebben donderdag aangekondigd dat zij de financiële verplichtingen van de Verenigde Staten aan de klimaatorganisatie van de Verenigde Naties gaan dekken. Dat doen ze nadat president Donald Trump bekend heeft gemaakt dat de VS zich terugtrekken uit het Klimaatakkoord van Parijs.

De steenrijke zakenman en filantroop Bloomberg is eigenaar en medeoprichter van de naar hem genoemde data- en nieuwsleverancier Bloomberg en tevens de speciale VN-gezant voor klimaatactie. Hij maakte bekend dat zijn liefdadigheidsorganisatie Bloomberg Philanthropies het bedrag zal betalen dat de VS jaarlijks verschuldigd zijn aan VN-organisatie UNFCCC. Ook zal de organisatie ervoor zorgen dat de VS aan hun rapportageverplichtingen over uitstoot blijven voldoen.

Het is de tweede keer dat Trump zich uit het Klimaatakkoord terugtrekt en ook de tweede keer dat Bloomberg inspringt om het gat te vullen dat is ontstaan door de terugtrekking van de Amerikaanse overheid. In 2017 had Bloomberg tot 15 miljoen dollar (ruim 14,4 miljoen euro) aan steun beloofd aan de UNFCCC. Het is niet duidelijk hoeveel hij nu precies gaat doneren.

"Van 2017 tot 2020, tijdens een periode van federale inactiviteit, kwamen steden, staten, bedrijven en het publiek in actie om de toezeggingen van ons land na te komen - en nu zijn we klaar om dat weer te doen", zei Bloomberg, die volgens zakenblad Forbes een vermogen heeft van ongeveer 105 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

9 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

11 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

14 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

1 dag geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden