Miljardair Bloomberg dekt klimaatkosten na VS-exit Parijsakkoord
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Voormalig burgemeester van New York Michael Bloomberg en andere donateurs hebben donderdag aangekondigd dat zij de financiële verplichtingen van de Verenigde Staten aan de klimaatorganisatie van de Verenigde Naties gaan dekken. Dat doen ze nadat president Donald Trump bekend heeft gemaakt dat de VS zich terugtrekken uit het Klimaatakkoord van Parijs.
De steenrijke zakenman en filantroop Bloomberg is eigenaar en medeoprichter van de naar hem genoemde data- en nieuwsleverancier Bloomberg en tevens de speciale VN-gezant voor klimaatactie. Hij maakte bekend dat zijn liefdadigheidsorganisatie Bloomberg Philanthropies het bedrag zal betalen dat de VS jaarlijks verschuldigd zijn aan VN-organisatie UNFCCC. Ook zal de organisatie ervoor zorgen dat de VS aan hun rapportageverplichtingen over uitstoot blijven voldoen.
Het is de tweede keer dat Trump zich uit het Klimaatakkoord terugtrekt en ook de tweede keer dat Bloomberg inspringt om het gat te vullen dat is ontstaan door de terugtrekking van de Amerikaanse overheid. In 2017 had Bloomberg tot 15 miljoen dollar (ruim 14,4 miljoen euro) aan steun beloofd aan de UNFCCC. Het is niet duidelijk hoeveel hij nu precies gaat doneren.
"Van 2017 tot 2020, tijdens een periode van federale inactiviteit, kwamen steden, staten, bedrijven en het publiek in actie om de toezeggingen van ons land na te komen - en nu zijn we klaar om dat weer te doen", zei Bloomberg, die volgens zakenblad Forbes een vermogen heeft van ongeveer 105 miljard dollar.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
2 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.
15 uur geleden