Miljardair Bloomberg dekt klimaatkosten na VS-exit Parijsakkoord
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Voormalig burgemeester van New York Michael Bloomberg en andere donateurs hebben donderdag aangekondigd dat zij de financiële verplichtingen van de Verenigde Staten aan de klimaatorganisatie van de Verenigde Naties gaan dekken. Dat doen ze nadat president Donald Trump bekend heeft gemaakt dat de VS zich terugtrekken uit het Klimaatakkoord van Parijs.
De steenrijke zakenman en filantroop Bloomberg is eigenaar en medeoprichter van de naar hem genoemde data- en nieuwsleverancier Bloomberg en tevens de speciale VN-gezant voor klimaatactie. Hij maakte bekend dat zijn liefdadigheidsorganisatie Bloomberg Philanthropies het bedrag zal betalen dat de VS jaarlijks verschuldigd zijn aan VN-organisatie UNFCCC. Ook zal de organisatie ervoor zorgen dat de VS aan hun rapportageverplichtingen over uitstoot blijven voldoen.
Het is de tweede keer dat Trump zich uit het Klimaatakkoord terugtrekt en ook de tweede keer dat Bloomberg inspringt om het gat te vullen dat is ontstaan door de terugtrekking van de Amerikaanse overheid. In 2017 had Bloomberg tot 15 miljoen dollar (ruim 14,4 miljoen euro) aan steun beloofd aan de UNFCCC. Het is niet duidelijk hoeveel hij nu precies gaat doneren.
"Van 2017 tot 2020, tijdens een periode van federale inactiviteit, kwamen steden, staten, bedrijven en het publiek in actie om de toezeggingen van ons land na te komen - en nu zijn we klaar om dat weer te doen", zei Bloomberg, die volgens zakenblad Forbes een vermogen heeft van ongeveer 105 miljard dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
8 uur geleden