Miljardair Bezos beschuldigt Biden van misleiding over inflatie
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Jeff Bezos heeft de Amerikaanse president Joe Biden op Twitter beschuldigd van misleiding. Biden legde op het sociale medium een link tussen de hoge inflatie en de relatief lage belastingen die de rijkste bedrijven betalen. Bezos, oprichter van webwinkelconcern Amazon en na Elon Musk de rijkste man ter wereld, vindt dat misleidend omdat die twee zaken volgens hem niks met elkaar te maken hebben.
De woordenwisseling begon met een bericht van Biden over de hoge inflatie. "Wilt u een lagere inflatie?", vroeg Biden of een lid van zijn team op Twitter. "Laten we er dan voor zorgen dat de rijkste bedrijven een eerlijk aandeel betalen." De grootste multinationals ter wereld, zoals Amazon, betalen in verhouding weinig belasting over hun winst.
Bezos reageerde met de opmerking dat de tweet van Biden moet worden gecontroleerd op desinformatie. "Het verhogen van de vennootschapsbelasting is prima bespreekbaar", schreef hij. "Het temmen van inflatie is cruciaal om te bespreken. Ze samenvoegen is gewoon misleiding."
Door de hoge inflatie wordt de populariteit van Biden ondermijnd. Hij bestempelde de bestrijding van de inflatie dan ook als zijn grootste binnenlandse prioriteit. De Amerikanen zetten bijvoorbeeld hun oliereserves in om de benzineprijzen aan de pomp te drukken. De Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centralebanken, is in maart begonnen de rente te verhogen om de prijsstijgingen af te remmen.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
42 minuten geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
20 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
23 uur geleden