Miljard dollar opgehaald bij conferentie voor Libanon in Parijs
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De internationale conferentie in Parijs voor steun aan Libanon heeft volgens de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot, 800 miljoen dollar (740 miljoen euro) voor humanitaire hulp en 200 miljoen dollar (185 miljoen euro) voor de Libanese strijdkrachten opgeleverd. Aan de door de Franse president Emmanuel Macron georganiseerde conferentie deden afgevaardigden van circa zeventig landen en vijftien internationale organisaties en instellingen mee.
De toegezegde bedragen zijn hoger dan de 400 tot 500 miljoen euro waar Macron op had gehoopt. Maar diplomaten op de conferentie betreurden het dat weinig concreets is bereikt voor het regelen van een staakt-het-vuren in Libanon. Dat komt volgens hen mede omdat de VS daar een eigen beleid over hebben. Israël voert zwaren aanvallen uit op het land in een strijd met de Libanese beweging Hezbollah.
Donderdag kwamen volgens de Libanese regering in het zuiden van het land drie Libanese militairen om tijdens een missie om gewonden te vervoeren. Ze werden gedood door Israëlische militairen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
1 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
7 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
10 uur geleden