Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljard dollar opgehaald bij conferentie voor Libanon in Parijs

Miljard dollar opgehaald bij conferentie voor Libanon in Parijs

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De internationale conferentie in Parijs voor steun aan Libanon heeft volgens de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot, 800 miljoen dollar (740 miljoen euro) voor humanitaire hulp en 200 miljoen dollar (185 miljoen euro) voor de Libanese strijdkrachten opgeleverd. Aan de door de Franse president Emmanuel Macron georganiseerde conferentie deden afgevaardigden van circa zeventig landen en vijftien internationale organisaties en instellingen mee.

De toegezegde bedragen zijn hoger dan de 400 tot 500 miljoen euro waar Macron op had gehoopt. Maar diplomaten op de conferentie betreurden het dat weinig concreets is bereikt voor het regelen van een staakt-het-vuren in Libanon. Dat komt volgens hen mede omdat de VS daar een eigen beleid over hebben. Israël voert zwaren aanvallen uit op het land in een strijd met de Libanese beweging Hezbollah.

Donderdag kwamen volgens de Libanese regering in het zuiden van het land drie Libanese militairen om tijdens een missie om gewonden te vervoeren. Ze werden gedood door Israëlische militairen.

Meer uit Buitenland

Cuba klaagt zes personen aan na onderschepping speedboot uit VS

HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.

2 uur geleden
Iraanse ayatollah Khamenei wordt begraven in thuisstad Mashhad

MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.

5 uur geleden
Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

10 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

13 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

13 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

13 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

13 uur geleden