Milities doden 132 burgers in Mali
BAMAKO (ANP/DPA/AFP) - Extremistische milities hebben het afgelopen weekend 132 mensen vermoord, bevestigt de Malinese regering maandagavond in een verklaring. De aanslagen waren op zaterdag en zondag in de centraal gelegen plaatsen Dialassagou, Dianweli en Deguessagou en in omliggende gebieden.
Volgens de regering werden de burgers in koelen bloede gedood door jihadistische terroristen die banden hebben met al-Qaeda. Een anonieme lokale functionaris meldt dat ook hutten en huizen in brand zijn gestoken en er vee is gestolen. Andere vertegenwoordigers van de lokale overheid gaan ervan uit dat het dodental veel hoger ligt. El-Ghassim Wane, hoofd van de VN-vredesmissie in Mali, veroordeelde de "terroristische" aanslagen op Twitter en noemde ze "een verachtelijke en laffe daad".
Mali, dat ongeveer 20 miljoen inwoners telt, heeft sinds 2012 drie militaire staatsgrepen meegemaakt. Sinds de meest recente staatsgreep in mei wordt het land geleid door een militaire overgangsregering die nauwe banden lijkt te onderhouden met Rusland. Islamitische terroristische groeperingen zorgen al jaren voor problemen in de door crisis geteisterde staat.
Meer uit Buitenland
MANILA (ANP/RTR) - De autoriteiten in de Filipijnen zijn een onderzoek begonnen naar Thomas Markle, de vader van Meghan Markle. De 82-jarige schoonvader van de Britse prins Harry, die een periode in het Filipijnse Cebu heeft gewoond, wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik.
4 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt met Oekraïne de details te bespreken rond een humanitair bestand in het door Rusland bezette Oekraïense Olesjky. Dat bestand werd bemiddeld door de Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump, zo meldde het Witte Huis vrijdag.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Als de Starlink-verbindingen in Oekraïne nog altijd niet naar behoren functioneren, dan zal Donald Trump daarover contact opnemen met Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk. De Amerikaanse president zei ook dat hij het er nog niet met Musk over heeft gehad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De toenemende aanvallen voor de kust van EU-lidstaten in de Zwarte Zee "zijn onaanvaardbaar en moeten stoppen", stelt voorzitter van de EU-leiders António Costa op X. Die aanvallen wijt Costa aan de Russische oorlog tegen Oekraïne.
1 uur geledenKARAK (ANP/AFP/RTR) - In de Jordaanse stad Karak hebben schutters het vuur geopend in een kerk. Daarbij zijn zeker zeven doden gevallen, melden de autoriteiten. 34 anderen raakten gewond.
1 uur geledenTRAPPES (ANP/RTR) - Het aantal gewonden door de dodelijke schietpartij eerder op vrijdag in de Parijse voorsteden Trappes en La Verrière is gestegen naar vijf. Drie mensen verkeren in kritieke toestand. Dat zei de Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez tegen BFMTV. Eerder werd nog gesproken over vier zwaargewonden. Eén persoon kwam om het leven. Een verdachte kon worden gearresteerd.
2 uur geledenOLESJKY (ANP) - Het Amerikaanse Witte Huis meldt dat Rusland en Oekraïne een humanitair bestand hebben afgesproken voor de Oekraïense stad Olesjky. Dat zou zijn gebeurd na bemiddeling van Melania Trump, de vrouw van president Donald Trump.
3 uur geleden