Milities doden 132 burgers in Mali
BAMAKO (ANP/DPA/AFP) - Extremistische milities hebben het afgelopen weekend 132 mensen vermoord, bevestigt de Malinese regering maandagavond in een verklaring. De aanslagen waren op zaterdag en zondag in de centraal gelegen plaatsen Dialassagou, Dianweli en Deguessagou en in omliggende gebieden.
Volgens de regering werden de burgers in koelen bloede gedood door jihadistische terroristen die banden hebben met al-Qaeda. Een anonieme lokale functionaris meldt dat ook hutten en huizen in brand zijn gestoken en er vee is gestolen. Andere vertegenwoordigers van de lokale overheid gaan ervan uit dat het dodental veel hoger ligt. El-Ghassim Wane, hoofd van de VN-vredesmissie in Mali, veroordeelde de "terroristische" aanslagen op Twitter en noemde ze "een verachtelijke en laffe daad".
Mali, dat ongeveer 20 miljoen inwoners telt, heeft sinds 2012 drie militaire staatsgrepen meegemaakt. Sinds de meest recente staatsgreep in mei wordt het land geleid door een militaire overgangsregering die nauwe banden lijkt te onderhouden met Rusland. Islamitische terroristische groeperingen zorgen al jaren voor problemen in de door crisis geteisterde staat.
Meer uit Buitenland
MEKELLE (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van de lokale omroep in het noorden van Ethiopië, Tigrai TV, is geraakt door een drone, zeggen journalisten van de zender tegen persbureau AFP. De omroep staat bekend als belangrijk medium voor de rebellen in Tigray, waar afgelopen week het geweld met het regeringsleger weer escaleerde.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen nieuwssite Axios gezegd dat hij komende week nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht. Zaterdag wees hij een Iraans voorstel voor het heropenen van de Straat van Hormuz nog af, maar Iran zei zondag nog te wachten op een officiële reactie.
1 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Een ruime meerderheid van de Zwitsers heeft in een referendum een voorstel verworpen om de neutraliteit van hun land strikter te maken. Voorstanders wilden in de grondwet laten opnemen dat Zwitserland de banden met militaire bondgenootschappen als de NAVO niet mag aanhalen en alleen sancties mag opleggen als de Verenigde Naties die hebben goedgekeurd. Tegenstanders noemden dat idee pro-Russisch.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In een reactie op de arrestatie van vijf verdachten voor het voorbereiden van een terreurdaad bij een Britse luchtmachtbasis, claimde de Amerikaanse president Donald Trump zondag dat de arrestaties het gevolg waren van Amerikaanse samenwerking met de Britse autoriteiten. Veiligheidsdiensten van beide landen, waaronder het Britse Scotland Yard, zouden de verdachten al langer in het vizier hebben gehad.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Bij Saudische luchtaanvallen op een markt in Taiz, in het zuidwesten van Jemen, zijn zeven doden gevallen in een gebied dat in handen is van de Jemenitische Houthi's. Dat meldt al-Masirah, de tv-zender van de Houthi's, op gezag van het ministerie van Volksgezondheid van de Houthi's. Ook zouden veertig mensen onder wie vijf kinderen gewond zijn geraakt door de aanvallen.
2 uur geledenFAIRFORD (ANP) - De mannen die zijn aangehouden bij een luchtmachtbasis in het Verenigd Koninkrijk worden verdacht van het voorbereiden van een terroristische daad, meldt de politie. Vijf mannen werden in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden, nadat de politie een melding had gekregen over drie verdachte voertuigen bij de basis.
4 uur geledenWHELFORD (ANP) - Op helikopterbeelden bij de BBC is te zien hoe een explosievenrobot drie witte busjes onderzoekt bij de Britse vliegbasis RAF Fairford. Zondagochtend riep de politie een "groot incident" uit bij de basis, die door de Verenigde Staten wordt gebruikt. Het is tot nu toe niet duidelijk wat er precies aan de hand is.
5 uur geleden