Milities doden 132 burgers in Mali
BAMAKO (ANP/DPA/AFP) - Extremistische milities hebben het afgelopen weekend 132 mensen vermoord, bevestigt de Malinese regering maandagavond in een verklaring. De aanslagen waren op zaterdag en zondag in de centraal gelegen plaatsen Dialassagou, Dianweli en Deguessagou en in omliggende gebieden.
Volgens de regering werden de burgers in koelen bloede gedood door jihadistische terroristen die banden hebben met al-Qaeda. Een anonieme lokale functionaris meldt dat ook hutten en huizen in brand zijn gestoken en er vee is gestolen. Andere vertegenwoordigers van de lokale overheid gaan ervan uit dat het dodental veel hoger ligt. El-Ghassim Wane, hoofd van de VN-vredesmissie in Mali, veroordeelde de "terroristische" aanslagen op Twitter en noemde ze "een verachtelijke en laffe daad".
Mali, dat ongeveer 20 miljoen inwoners telt, heeft sinds 2012 drie militaire staatsgrepen meegemaakt. Sinds de meest recente staatsgreep in mei wordt het land geleid door een militaire overgangsregering die nauwe banden lijkt te onderhouden met Rusland. Islamitische terroristische groeperingen zorgen al jaren voor problemen in de door crisis geteisterde staat.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/RTR) - Er zijn twee personen levend uit een tunnel in Nepal gered, negen dagen na de verwoestende overstromingen. Dat melden twee Nepalese ministers vrijdag. Zij werden gered uit de tunnel van waterkrachtcentrale Trishuli-3.
7 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea onderzoekt momenteel verschillende opties, waaronder militaire maatregelen, om de vrijheid van scheepvaart in de Straat van Hormuz te ondersteunen. Dat heeft het kantoor van president Lee Jae-myung vrijdag laten weten.
36 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse president Javier Milei heeft donderdag in een televisietoespraak gezegd dat hij de sancties tegen bedrijven die betrokken zijn bij olieprojecten rond de Falklandeilanden zal aanscherpen. Hij sprak van "gunstige winden" voor de Argentijnse aanspraak op de eilanden, waarvan Buenos Aires en Londen de soevereiniteit betwisten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Adam Telle benoemd tot de nieuwe minister van het Leger. Dat meldt Trump op Truth Social.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft donderdag een website gelanceerd met klassieke arcadevideogames, waarin onder meer spelers migranten kunnen uitzetten en een grensmuur kunnen bouwen. Mensenrechtenorganisaties uiten kritiek.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De werkzaamheden voor de bouw van de monumentale triomfboog die de Amerikaanse president Donald Trump in Washington wil laten oprichten, zullen "binnen twee weken" van start gaan. Dat schrijft de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het beperken van het poststemmen. Een lagere rechter blokkeerde zijn plannen, maar Trump wil dat het hoogste hof die beperking toch toestaat, voor de tussentijdse verkiezingen van november.
6 uur geleden