Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Milities doden 132 burgers in Mali

Milities doden 132 burgers in Mali

BAMAKO (ANP/DPA/AFP) - Extremistische milities hebben het afgelopen weekend 132 mensen vermoord, bevestigt de Malinese regering maandagavond in een verklaring. De aanslagen waren op zaterdag en zondag in de centraal gelegen plaatsen Dialassagou, Dianweli en Deguessagou en in omliggende gebieden.

Volgens de regering werden de burgers in koelen bloede gedood door jihadistische terroristen die banden hebben met al-Qaeda. Een anonieme lokale functionaris meldt dat ook hutten en huizen in brand zijn gestoken en er vee is gestolen. Andere vertegenwoordigers van de lokale overheid gaan ervan uit dat het dodental veel hoger ligt. El-Ghassim Wane, hoofd van de VN-vredesmissie in Mali, veroordeelde de "terroristische" aanslagen op Twitter en noemde ze "een verachtelijke en laffe daad".

Mali, dat ongeveer 20 miljoen inwoners telt, heeft sinds 2012 drie militaire staatsgrepen meegemaakt. Sinds de meest recente staatsgreep in mei wordt het land geleid door een militaire overgangsregering die nauwe banden lijkt te onderhouden met Rusland. Islamitische terroristische groeperingen zorgen al jaren voor problemen in de door crisis geteisterde staat.

Meer uit Buitenland

Zelensky noemt gesprekken met Rusland 'niet makkelijk'

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.

1 uur geleden
Zes jaar gevangenisstraf voor dodelijke aanvaring op Noordzee

LONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.

1 uur geleden
VN-experts: hongersnood Soedan breidt zich uit

KHARTOEM (ANP) - De hongersnood in Soedan heeft zich verder uitgebreid, zeggen experts van de VN-waakhond voor voedselzekerheid IPC. Volgens hen voldoen twee regio's in het westelijke Darfur nu ook aan de criteria voor hongersnood.

1 uur geleden
Excuses Starmer aan Epstein-slachtoffers om aanstellen Mandelson

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.

2 uur geleden
NAVO wijst naar Rusland en China na verlopen kernwapenverdrag

BRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.

2 uur geleden
Letland stelt onderzoek in na vrijgave Epstein Files

VILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Separatistenleiders Nagorno-Karabach krijgen lange celstraffen

BAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.

3 uur geleden