Militairen uit meerdere landen naar Parijs voor Olympische Spelen
WARSCHAU (ANP/AFP) - Verschillende landen gaan troepen sturen naar Frankrijk om te helpen met de beveiliging rond de Olympische Spelen in Parijs, zeiden bronnen van het Franse ministerie van Defensie tegen AFP. Polen heeft al gezegd troepen te sturen.
Een bron van het ministerie zei tegen AFP dat de buitenlandse troepen helpen op "bepaalde kritieke gebieden" en met de inzet van speurhonden.
De Poolse minister van Defensie Wladyslaw Kosiniak-Kamysz schreef op X dat het belangrijkste doel van de operaties van de Poolse soldaten "het opsporen van explosieven en het voorkomen van terroristische daden" is.
Aanslag nabij Moskou
De Olympische Spelen zijn van 26 juli tot 11 augustus. Volgens de Franse minister van Defensie Sebastien Lecornu zullen 18.000 Franse troepen worden gemobiliseerd voor het evenement, waaronder 3.000 die verantwoordelijk zullen zijn voor bewaking vanuit de lucht.
Afgelopen weekend heeft Frankrijk het nationale dreigingsniveau naar het hoogste niveau getild nadat IS de verantwoordelijkheid had geclaimd voor de aanslag op een concerthal nabij Moskou. Het Nederlandse reisadvies voor Frankrijk is donderdag aangescherpt van groen naar geel. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin zei donderdag dat het lokale besturen heeft gevraagd kerken in het hele land te beveiligen in het paasweekend.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
11 uur geleden