Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Militairen heropenen grenzen Niger na staatsgreep

Militairen heropenen grenzen Niger na staatsgreep

NIAMEY (ANP/DPA) - De nieuwe militaire machtshebbers in Niger hebben de grenzen met vijf buurlanden heropend. Een woordvoerder van de junta zei op televisie dat ook het luchtruim vanuit die landen weer toegankelijk is.

Het leger maakte bekend dat de grenzen zijn heropend met Mali, Burkina Faso, Algerije, Libië en Tsjaad. Ook zijn overal in het land nieuwe gouverneurs benoemd na de staatsgreep van vorige week. Toen keerde de presidentiële garde zich tegen de prowesterse president Mohamed Bazoum.

Het afzetten van de democratisch gekozen Bazoum zorgt voor grote bezorgdheid in de regio en in westerse hoofdsteden. Militairen pleegden eerder ook al staatsgrepen in omliggende landen als Mali en Burkina Faso. De militaire machtshebbers in die landen hebben steun uitgesproken voor Niger, waar meerdere westerse landen troepen hebben gestationeerd.

Aanhangers van de coupplegers gingen bovendien met Russische vlaggen de straat op. Topman Jevgeni Prigozjin van huurlingenleger Wagner bood de junta meteen zijn diensten aan. Zijn organisatie vocht eerder al aan Russische zijde mee in Oekraïne en is ook actief in Afrikaanse landen als Mali en de Centraal Afrikaanse Republiek.

Meer uit Buitenland

Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

1 uur geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

1 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

1 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

3 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

4 uur geleden
Grote politiemacht in San Diego naar moskee om melding schutter

SAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.

4 uur geleden
Trump zegt af te zien van geplande aanval dinsdag op Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.

5 uur geleden