Militairen evacueren mensen in Valkenburg
VALKENBURG (ANP) - Militairen van een brigade uit Oirschot zijn in Valkenburg druk in de weer met de evacuatie van mensen uit woningen en een zorgcentrum. Dat zei een woordvoerder van de brigade donderdagochtend. "De nood is hier aan de man."
De militairen maken gebruik van zware viertonners, die door het hoge water in Valkenburg kunnen rijden en veel mensen tegelijk kunnen vervoeren. "We ondersteunen op die manier de andere hulpdiensten daar en helpen mensen hun huis uit en brengen ze naar het droge."
De militairen hebben in de nacht van woensdag op donderdag in Elsloo duizenden zandzakken gevuld. Die zijn vervolgens naar kwetsbare plaatsen gebracht langs met name de Geul en de Gulp. Beide riviertjes zijn veranderd in brede stromen, die op veel plaatsen voor overstromingen zorgen. Zo heeft de Geul het centrum van Valkenburg onder water gezet en bedreigt vanaf 11.00 uur de dorpen Meerssen en Bunde.
Knelpunt
Een woordvoerder van de Veiligheidsregio noemde Valkenburg donderdagochtend "het grote knelpunt" in de hulpverlening. "We richten ons daar vooral op de bewoners", zei hij. In Valkenburg en het naburige Houthem moeten vierhonderd mensen hun huis uit omdat ze geen stroom hebben.
De hotels zitten vol evacués, maar de voedselaanvoer is gestokt. Die ligt stil omdat de vrachtwagens door het hoge water Valkenburg niet meer kunnen bereiken. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zei dat nog gezocht wordt naar een oplossing voor de aanvoerproblemen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft vanwege waterhozen code geel afgekondigd voor de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Holland, Friesland en Groningen. Boven grote wateroppervlaktes kunnen volgens het weerinstituut waterhozen ontstaan, waarbij zware windstoten mogelijk zijn. Op zee zijn al waterhozen waargenomen, aldus het KNMI.
55 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Hubert Bruls, voorzitter van de regioburgemeesters, wil dat de politie overal in het land ingrijpt als boeren met trekkers de snelweg opgaan. Dat meldt zijn woordvoerder desgevraagd. "Dit soort demonstraties vinden in heel het land plaats en het is dan niet uit te leggen dat ze op verschillende plekken anders worden aangepakt."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks een aantal dagen met regen blijven de huidige bovenregionale droogtemaatregelen van kracht. Dat is afgesproken door het Managementteam Watertekorten (MTW). Door de regen is er ook geen sprake meer van mogelijk opschalen naar strengere maatregelen.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag zes jaar cel geëist tegen een 40-jarige man uit Vlissingen voor de verkrachting van een 15-jarig kwetsbaar meisje in juni vorig jaar. Hij bedreigde haar daarbij mogelijk met een vuurwapen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De internationale trein van Nederland naar Berlijn zal vanaf oktober via Hamburg rijden. Dat komt mede door langdurige werkzaamheden op het huidige traject tussen Hannover en Berlijn, meldt de NS. De ICE-trein zal er naar de Duitse hoofdstad een uur langer over doen en maar vier keer in plaats van vijf keer per dag rijden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nieuw DNA-onderzoek toont aan hoe de Aziatische tijgermug zich verspreidt in Nederland. Dat biedt een nieuw hulpmiddel in de bestrijding van de mug, meldt de NVWA (Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit).
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie denkt bij nog eens drie personen te kunnen bewijzen dat zij zijn overleden door middelen die verkocht zijn via de website Funcaps. Daarmee komt het totaal aantal op 21. Dat zei de officier van justitie donderdag op een voorbereidende zitting in de rechtbank in Zwolle.
6 uur geleden