Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Militairen Eritrea helpen Ethiopië in opstandige regio Tigray’

‘Militairen Eritrea helpen Ethiopië in opstandige regio Tigray’

WASHINGTON/NAIROBI (ANP/RTR) - Eritrea heeft soldaten naar Ethiopië gestuurd om het buurland te helpen de opstand in de noordelijke regio Tigray te bedwingen, denken de Verenigde Staten. Beide Afrikaanse landen ontkennen dit, maar een Amerikaanse overheidsbron en vijf diplomaten in de regio hebben dit bevestigd aan persbureau Reuters.

De oorlog tussen Ethiopië en Eritrea werd door de Ethiopische premier Abiy Ahmed beëindigd kort nadat hij aan de macht kwam in 2018. Hij kreeg er het jaar erop de Nobelprijs voor de Vrede voor.

Beide landen zien het Tigray Volksbevrijdingsfront (TPLF) nu als gemeenschappelijke vijand. De Eritrese hoofdstad Asmara werd de afgelopen tijd herhaaldelijk met raketten beschoten vanuit Tigray.

Satellietgegevens

Dat het leger van Eritrea nu actief is over de grens, zou onder meer blijken uit satellietgegevens, onderschepte communicatie en getuigenissen uit Tigray. Volgens een diplomaat zou het gaan om "duizenden" Eritrese militairen die sinds medio november in Ethiopië zijn. Het is vrijwel onmogelijk voor journalisten om onafhankelijk verslag te doen uit de regio.

Eritrea’s minister van Buitenlandse Zaken noemde de berichten "propaganda". Premier Abiy heeft alleen gezegd dat Ethiopische regeringstroepen zich eerder hebben teruggetrokken naar Eritrea en daar ondersteuning hebben gekregen.

Afgelopen weekend werd een veiligheidsteam van de Verenigde Naties beschoten bij een vluchtelingenkamp in Tigray toen het een kamp met Eritrese vluchtelingen wilde bezoeken. Ethiopië heeft toegegeven dat zijn troepen schoten hebben gelost.

Meer uit Buitenland

CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

1 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

1 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

1 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

1 uur geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

1 uur geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

4 uur geleden
Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

8 uur geleden