Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Militairen en agenten mogen Clubhouse gebruiken

Militairen en agenten mogen Clubhouse gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Het is niet verboden voor militairen en politieagenten om de app Clubhouse te gebruiken. Wel moeten ze voorzichtig zijn met wat ze er delen met anderen, laten het ministerie van Defensie en de korpsleiding desgevraagd weten. De app is een virtueel clubhuis, waar mensen met elkaar over van alles en nog wat kunnen praten.

Volgens het ministerie van Defensie gelden voor Clubhouse dezelfde regels als voor andere apps. Militairen mogen de app gebruiken, zoals ze ook op sociale media als Facebook, Twitter, Snapchat en TikTok mogen. Ze mogen echter geen vertrouwelijke informatie delen via het netwerk. De politie zegt bij alle opkomende apps, dus ook bij Clubhouse, te kijken wat de kansen en de risico's zijn. "Tot die tijd geldt het algemene beleid hoe je je als agent op sociale media beweegt. Let op wat je met wie deelt, en als het niet nodig is om iets te delen, doe het dan niet. Zulke platforms zijn belangrijk om contact te maken met burgers, maar elk gebruik brengt ook beveiligingsrisico's met zich mee."

Het Stanford Internet Observatory, een onderzoekscentrum van de Amerikaanse universiteit van Stanford, ontdekte onlangs dat communicatie via de app deels via servers in China loopt. De audio zou kunnen worden onderschept en de gesprekken zouden kunnen worden uitgeschreven. De makers van Clubhouse zeggen te werken aan manieren om dataverkeer via China tegen te gaan. In China zelf wordt Clubhouse geblokkeerd door de autoriteiten.

Meer uit Binnenland

Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

45 minuten geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

2 uur geleden
Iran wijst wapenstilstand zonder garanties af, aldus ministerie

TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israƫl, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

2 uur geleden
Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

13 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

16 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

19 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

23 uur geleden