Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Militairen door het hele land ingezet bij GGD'en

Militairen door het hele land ingezet bij GGD'en

DEN HAAG (ANP) - Door het hele land worden momenteel militairen ingezet bij test- en vaccinatielocaties van de GGD. Een deel van de 1500 militairen die Defensie heeft aangeboden voor hulp is op verschillende plaatsen actief, een deel staat nog stand-by. Dat aantal kan iedere dag afnemen, legt een woordvoerder van Defensie uit, afhankelijk van de hulpvraag.

Zo'n 540 militairen helpen momenteel al bij de boostercampagne en 255 worden ingezet in de GGD-teststraten.

In de de GGD-regio Hollands-Midden helpen momenteel 18 militairen bij de teststraten, aldus een woordvoerder. Bij de vaccinatiestraat in Leiden helpen daarnaast militairen bij de uitbreiding van de parkeercapaciteit. Ze leggen metalen matten op een naast de priklocatie gelegen paardenweitje, dat zo dienst kan doen als parkeerplek.

Administratieve taken

In Drenthe helpen dagelijks in totaal acht militairen met administratieve taken op de vaccinatielocaties. "Ze controleren de legitimatie van bezoekers van de priklocaties en of ze juist in de systemen staan", meldt een woordvoerster. "Nadat ze de boosterprik hebben gehad, zorgen de militairen er ook voor dat dát goed in het systeem komt. Hier zijn we ontzettend blij mee."

Nog niet alle GGD'en maken op dit moment gebruik van de 1500 militairen die Defensie beschikbaar heeft gesteld voor hulp. Zo laat de GGD Limburg-Noord weten nog geen militairen in te zetten bij de test- en prikstraten. Ook GGD Zaanstreek-Waterland en GGD Fryslân zeggen nog geen gebruik te maken van het aanbod van Defensie.

Nieuwe ondersteuning

Maar volgens Defensie staat er voor komende periode op verschillende plekken wel nieuwe ondersteuning gepland. "De militairen die stand-by staan worden vanaf komende dagen volop ingezet." De woordvoerder verwacht dat ergens begin januari het aanbod op is. Defensie meldde eerder deze week nog eens 500 extra militairen te kunnen leveren voor hulp aan de GGD'en. Ook deze militairen kunnen helpen bij administratie of prikken.

GGD Zuid-Limburg denkt juist komende tijd minder militairen nodig te hebben. Op dit moment helpen er twintig bij het testen, aldus een woordvoerster. "Dit loopt begin volgende week af, omdat we voldoende mensen hebben." De militairen kunnen elders worden ingezet of weer teruggaan naar hun eigen taken bij Defensie, aldus de woordvoerder daar.

Defensie zet ook personeel in voor ondersteuning in de ziekenhuizen. Zo helpen acht militairen in het Zuyderland Medisch Centrum in Sittard en Geleen en nog eens 25 collega's staan het VieCuri Medisch Centrum in Venlo bij. Ook het UMC Utrecht krijgt hulp van Defensie.

Meer uit Binnenland

Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

1 uur geleden
COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt na dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

2 uur geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

3 uur geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

3 uur geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

4 uur geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

4 uur geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

4 uur geleden