Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Militaire tak Hamas: 22 gijzelaars dood, nog 250 gekidnapt

Militaire tak Hamas: 22 gijzelaars dood, nog 250 gekidnapt

GAZA (ANP/RTR) - Hamas en andere radicale organisaties houden nog ongeveer 250 gijzelaars gevangen die werden gekidnapt tijdens de Hamasaanval van 7 oktober op Israël. Inmiddels zouden 22 ontvoerde gevangenen om het leven zijn gekomen door Israëlische luchtaanvallen op de door Hamas gecontroleerde Gazastrook, beweert de gewapende tak van Hamas, de al-Qassam-brigades.

Ongeveer tweehonderd gijzelaars zouden in handen zijn van Hamas, de rest zou bij verwante bewapende organisaties zijn. De groep gevangen buitenlanders zal worden vrijgelaten "wanneer de omstandigheden" dat toelaten. Maar buitenlanders die in het Israëlische leger dienen, komen niet vrij, aldus de al-Qassam-brigades in een videoboodschap.

Volgens een Hamaskopstuk zouden onder de gijzelaars ook hooggeplaatste officieren zijn en zou Hamas in ruil voor de Israëlische en andere gijzelaars uit zijn op de vrijlating van zeker 6000 Palestijnen in Israëlische gevangenschap.

Meer uit Buitenland

President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

4 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

4 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

4 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

4 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

8 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

9 uur geleden
Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

10 uur geleden