
Militaire regering Myanmar wil tegenstanders 'wegvagen'
NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De militaire regering van Myanmar wil tegenstanders van het regime "wegvagen". Legerleider Min Aung Hlaing zei tijdens een militaire parade dat onderhandelingen met tegenstanders geen optie meer zijn.
Het leger strijdt op meerdere plekken met pro-democratische rebellen en met rebellengroepen van etnische minderheden die al langer bestaan. De rebellen vechten vaak met ouderwetse of zelfgemaakte wapens tegen het leger dat Chinese en Russische wapens heeft.
Tijdens de jaarlijkse parade in 2021 greep het leger hardhandig in tegen pro-democratische demonstranten. Bij de grootschalige protesten tegen de staatsgreep van vorig jaar kwamen die dag ongeveer 160 mensen om het leven.
Harde ingrijpen
Het totale dodental door politie- en legergeweld tegen demonstranten ligt op 1700. Door het harde ingrijpen van het leger en de politie zijn de grootschalige protesten gestopt. Op sociale media hebben tegenstanders van het regime opgeroepen tot een grote "energiestaking" op zondagavond. Mensen moeten dan allemaal hun lichten uitdoen. Ook was er in Yangon een protestactie tegen de junta.
De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk kondigden afgelopen week nog nieuwe sancties af tegen de junta. De legerleiding heeft amper bondgenoten en is erg geïsoleerd. Alleen de Cambodjaanse leider Hun Sen heeft Myanmar bezocht sinds de staatsgreep op 1 februari vorig jaar.
Meer uit Buitenland
BOOM (ANP) - De inzet van het festival Tomorrowland is om de optredens van alle grote namen die op het hoofdpodium gepland stonden ondanks de brand te laten doorgaan. Dat heeft de woordvoerder van Tomorrowland woensdagavond aan het ANP gemeld. Tot deze groep behoort zeker de Nederlandse dj Martin Garrix, die vrijdagavond op het hoofdpodium zou staan.
2 uur geledenBOOM (ANP) - Het bekende Belgische dancefestival Tomorrowland in Boom bij Antwerpen gaat ondanks de grote brand op het hoofdpodium door. Dat maakte de organisatie woensdagavond bekend tijdens een persconferentie. Eerder op de avond brandde het hoofdpodium volledig af. Het was eerder nog onduidelijk of het festival, dat vrijdag moet beginnen, na de brand zou doorgaan
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het hoofdpodium van het internationaal bekende dancefestival Tomorrowland in Boom bij Antwerpen is volledig afgebrand. Op beelden op sociale media is te zien dat alleen nog het zwartgeblakerde geraamte over is van het gigantische podium, dat elk jaar het paradepaardje is van het evenement, meldt de Vlaamse nieuwszender VRT.
5 uur geledenBOOM (ANP/BELGA) - Het hoofdpodium van het Belgische festival Tomorrowland staat in brand, is te zien op beelden bij Belgische media zoals de VRT, de Gazet van Antwerpen en Het Laatste Nieuws. Het dancefestival in de buurt van Antwerpen moet vrijdag beginnen.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De ultraorthodoxe partij Shas stapt uit de Israëlische coalitie uit onvrede over de geplande militaire dienstplicht voor orthodoxe joden, melden Israëlische media. Dat betekent dat premier Benjamin Netanyahu zijn meerderheid in het parlement verliest. Shas zou echter hebben besloten Netanyahu niet te laten vallen en geen motie van wantrouwen tegen hem en zijn regering te steunen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe meerjarenbegroting (MFK) van de EU groeit van 1200 miljard naar 2000 miljard euro, zo blijkt uit het woensdag gepresenteerde voorstel van de Europese Commissie. De nieuwe MFK loopt van 2028 tot 2034. De afgelopen jaren droegen EU-lidstaten 1,1 procent van hun bruto nationaal inkomen af aan de EU, dat wordt vanaf 2028 1,26 procent.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons is woensdagochtend lokale tijd beëdigd als president van Suriname. De presidentiële sjerp is haar omgehangen door haar voorganger Chan Santokhi, die het land sinds 2020 heeft geleid. Hij gaf haar daarna een omhelzing.
8 uur geleden